Nowość
Wino Winiarnia Zamojska Solaris 0,75 604990

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winiarnia Zamojska Solaris 0,75 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Winiarnia Zamojska Solaris 0,75 604990

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
84.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
199 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Winiarnia Zamojska Solaris 0,75

Białe wino wytrawne produkowane ze szczepu Solaris w Polsce, w cenionej Winiarni Zamojskiej. Solaris jest jednym z niezwykle popularnych szczepów hybrydowych, który doskonale czuje się w klimacie naszego kraju i oferuje elastyczne możliwości produkcji bardzo dobrych win.

Charakterystyka wina Winiarnia Zamojska Solaris

W kieliszku emanuje delikatnym kolorem oraz aromatami skórki cytrusowej z soczystą brzoskwinią i nutami kwiatów. Na podniebieniu przyjemna struktura z doskonałym balansem pomiędzy słodyczą z akcentem miodu, a odrobiną cytrusowej kwasowości. Orzeźwiający finisz, a jednocześnie ułożona i lekko słodkawa struktura wina czyni je niezwykle uniwersalnym, doskonałym na wiele okazji.

Parowanie z posiłkiem

Winiarnia Zamojska Solaris to wyborne wino na aperitif, ale także do delikatnych przekąsek i dań rybnych. Doskonale połączy się z sałatkami i deską miękkich serów. Uniwersalny charakter wina czyni je także dobrym wyborem na prezent.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Winiarnia Zamojska producent

Charakterystyka Winiarnia Zamojska Solaris 0,75

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Winiarnia Zamojska Solaris 0,75

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
16.05.2023
Opinia zweryfikowana

Dobry polski Solaris. I porządna Winiarnia. Juz kolejna próba i kolejne miłe zaskocznie. Fajnie zgrana kwasowość z minimalną słodyczą. Pięknie zaromatyzowane. Szacun

10ocena
03.01.2023
Opinia zweryfikowana

Pyszne polskie wino o aromacie cytrusów. Delikatny słomkowy kolor, doskonałe do sałatek , deski serów. Koniecznie spróbujcie.