Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2019 603234

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2019 603234

Białe, Wytrawne 2019 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
58,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
1732 sprzedanych butelek
8,40 średnia ocen: 5 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Wairau Pacific to wspaniałe, białe, wytrawne wino z Nowej Zelandii, Marlborough. Region ten znany jest na całym świecie z doskonałych, żywych i owocowych białych win szczepu sauvignon blanc. Kolor wina jest jasnożółty z zielonymi akcentami. W nosie wyczuwalne mocno są aromaty cytrusowe, takie jak różowy grejpfrut, zielone zioła i liczi. Na podniebieniu wino jest pełne, złożone, jedwabiste i lekko pikantne, z wyczuwalnymi nutami marakui, liczi, kwaśnego jabłka i agrestu. Wino odznacza się idealną równowagą i harmonią. Finisz jest długi i mocny, bardzo owocowy i cudnie orzeźwiający, z pięknym, cytrusowo-mineralnym posmakiem. Nowozelandzkie sauvignon blanc z Marlborough i tym razem nie zawodzi!

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Baarsma producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
20.09.2020

Mocno cytrusowe z bardzo dobrze zbalansowaną kwasowością. Dość zachwycające

8ocena
24.08.2020

Kolejne wartościowe odkrycie Nowej Zelandii. Nieoczywisty smak, ale bardzo przyjemny. Delikatna kwasowość w odpowiednich proporcjach z lekko gorzkawym smakiem. Bardzo orzeźwiające

8ocena
13.07.2020

wino pełne egzotycznych słodkich owoców, ale ze względu na jego wyjątkowy smak i zapach wino zaliczył bym jako aperitif. Mimo wszystko wino zachwyca.

8ocena
17.04.2020

Niezłe. Dobre owoce z delikatną słodyczą, dobre ciało i mineralność. Jednakże, na razie moim wzorem nowozelandzkiego SB jest Stanley Bay. Mimo wszystko, pozytywnie oceniam to wino i pewnie jeszcze do niego wrócę.

Koniec lata, a ja chcę pozostać z jego lekkością, posmakiem łąki i cytrusów. Wspaniałe wino.