Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2018 603234

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Wairau Pacific Sauvignon Blanc Marlborough 2018 603234

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
58,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
1166 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 2 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Wairau Pacific to wspaniałe, białe, wytrawne wino z Nowej Zelandii, Marlborough. Region ten znany jest na całym świecie z doskonałych, żywych i owocowych białych win szczepu sauvignon blanc. Kolor wina jest jasnożółty z zielonymi akcentami. W nosie wyczuwalne mocno są aromaty cytrusowe, takie jak różowy grejpfrut, zielone zioła i liczi. Na podniebieniu wino jest pełne, złożone, jedwabiste i lekko pikantne, z wyczuwalnymi nutami marakui, liczi, kwaśnego jabłka i agrestu. Wino odznacza się idealną równowagą i harmonią. Finisz jest długi i mocny, bardzo owocowy i cudnie orzeźwiający, z pięknym, cytrusowo-mineralnym posmakiem. Nowozelandzkie sauvignon blanc z Marlborough i tym razem nie zawodzi!

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Baarsma producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
17.04.2020

Niezłe. Dobre owoce z delikatną słodyczą, dobre ciało i mineralność. Jednakże, na razie moim wzorem nowozelandzkiego SB jest Stanley Bay. Mimo wszystko, pozytywnie oceniam to wino i pewnie jeszcze do niego wrócę.

Koniec lata, a ja chcę pozostać z jego lekkością, posmakiem łąki i cytrusów. Wspaniałe wino.