Wino Villa Cafaggio Chianti Classico D.O.C.G 2005 600075

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Villa Cafaggio Chianti Classico D.O.C.G 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Villa Cafaggio Chianti Classico D.O.C.G 2005 600075

Czerwone, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Chianti Classico Apelacja
99,99 zł podstawowa
220 sprzedanych butelek
8,75 średnia ocen: 4 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Villa Cafaggio to wyjątkowe Chianti Classico, klasyczne wino z Toskanii. Czyste Sangiovese, które przez półtora roku leżakuje w dębowych beczkach francuskich, dzięki czemu staje się bardziej złożone i wysublimowane. Jego kolor nie jest zbyt intensywny, purpurowo-czerwony. W ustach mocne czerwone owoce z wystającą z przodu śliwką. Dosyć delikatne włoskie wino, z intrygującym, długim finiszem.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Casa Girelli producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Nowoczesna wizja Chianti. Sporo nut beczkowych, jeszcze cały czas mocno wyraźny styl tanin, nieco konfiturowy owoc wiśni, a to wszystko mocno ugrzecznione względem kwasowej i korzennej natury Sangiovese. Na pewno kawał wina, czemu zawdziecza swój, odmienny od Tradycyjnego lekkiego Chianti, wyraz. Za to dość użyteczny przy czerwonych mięsiwach, nawet z mocnymi w smaku dodatkami.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena

Fantastyczne, prawie arcydzieło winiarskie. Prawie? Nie, całkowicie.

9,5ocena
19.06.2011

zgadzam sie z Tomkiem Koleckim. Kawał dobrego wina. Widać w charakterze, że nie jest to mlode wino ale coś co pracowało na swój bukiet i smak przeł ładny kawałek już czasu. Jednocześnie nie za cięzkie przez co wspaniale komponuje sie nie tylko z daniami miesnymi, ale wystarczy miła atmosfera i dobre towarzystwo:) jeśli wieczór i smaki Toskanii to właśnie to jest to!!!!