Wino Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O. 601310

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O. 601310

Czerwone, Wytrawne 0.75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Ribera del Duero Apelacja
1100.00 zł

podstawowa

13 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
94 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Valbuena 5 to wino, które pochodzi z młodszych winorośli i w większości składa się z odmian Tinto Fino oraz domieszki Merlot. Wino hiszpańskie pokazujące z jednej strony precyzję i ostrość, a z drugiej zaś oddające bogactwo i świeżość. Na podniebieniu owoce leśne i wiśnie z ożywczą kwasowością. Taniny dojrzałe i suche, z charakterystycznym dla czerwonego wina firmy zapachem palonego dębu. Wino piękne i zdecydowanie z wielką przyszłością!

Opinie o winie Vega Sicilia Valbuena 5 DO Ribera del Duero 2016

„Wino z 2016 roku jest jednym z najbardziej świeższych i eleganckich roczników Alióna. Wino jest pełne głębi, świeżości i wspaniałej równowagi. Podobnie jak w Pintii, producent szuka sposobu na zmniejszenie wpływu dębu na wino- w tym przypadku użyto betonowej kadzi, a wino ma bardziej pierwotne i kwiatowe aromaty, piękną teksturę i delikatne taniny.” – Wine Advocate, Parker

Bardzo pikantny i soczysty Alion o złożonym smaku jagód, czekolady, suszonego mięsa z nutą cedru. Pełne, strzeliste i bardzo długie. Imponuje czystością owocu i garbnikami.” - James Suckling

Winnica Vega Sicilia

Vega Sicilia jest powszechnie uważana za jednego z najlepszych producentów wina w Hiszpanii. Posiadłość w Ribera del Duero słynie z gęstych, złożonych win czerwonych wytwarzanych głównie z szczepu winogron Tinto Fino (Tempranillo). Jej najlepsze wino, Unico, jest jednym z najdroższych i najbardziej poszukiwanych win w Hiszpanii.

Posiadłość Vega Sicilia obejmuje około 1000 hektarów (2470 akrów), z czego około 210 ha (520 akrów) zajmują winorośle. Funkcjonuje od 1864 roku, na długo przed rozwojem apelacji, w której się znajduje, a obecne styl win utrzymywany jest od lat 1910-tych. Jakość win stała się jeszcze spójniejsza, odkąd obecni właściciele, rodzina Alvarez, przejęła ją w 1982 roku.

Winnice obsadzone są w około 80 procentach Tempranillo, a pozostałą część zajmują Cabernet Sauvignon, Merlot i Malbec. Plony są utrzymywane na niskim poziomie dzięki zielonym zbiorom i żmudnej selekcji winogron. Procesy winifikacji są również skrupulatne, wykorzystując różne rodzaje beczek, mieszając stary i nowy dąb tworząc wina, które są zdolne do długiego starzenia w piwniczce.

Nagrody:Vega Sicilia Valbuena 5 DO Ribera del Duero 2016

  • James Suckling– 96/100
  • Robert Parker – 95/100
  • Vinous – 95/100

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
60 leżakowanie
Bodegas Vega Sicillia S.A. producent

Charakterystyka Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Brzytwa smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom