Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004 604574

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004 604574

Spokojne Kategoria
DO Ribera del Duero Apelacja
3499.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004

Uprawa winorośli w posiadłości Vega Sicilia do produkcji Unico zajmuje ponad 40 hektarów. Minimalny okres procesu starzenia, zarówno w beczkach i butelkach, wynosi 10 lat. Jest prawdopodobnie najdłuższy na świecie. W produkcji wykorzystywane są 225-litrowe beczki z dębu francuskiego i amerykańskiego, zarówno nowe jak i używane. Unico leżakowało w butelce przez dodatkowe dwa lata i w efekcie prezentuje nam doskonałość, obfitość i jedwabistość ciała, głębokim, przepięknym kolorem oraz niepowtarzalnymi aromatami, które warto zachować w pamięci jak najdłużej.

Jeśli chodzi o 2004, był on rokiem szczególnie mroźnej zimy, z częstymi opadami śniegu i deszczu jeszcze pod koniec lutego. Pączkowanie rozpoczęło się pod koniec kwietnia, kiedy to temperatury wzrosły. Wiosną opadów nie było zbyt dużo, choć panowały wyjątkowo wysokie temperatury. Noce na przełomie maja i czerwca były jednak jeszcze chłodne, co na szczęście nie zaszkodziło roślinom. Wysokie temperatury utrzymywały się jeszcze przez cały czerwiec, kiedy to rozpoczęło się wczesne kwitnienie, aż do sierpnia, gdy miało miejsce pączkowanie. Zbiory rozpoczęły się na początku września.

Wino jest gotowe do picia od razu, jednak butelki mogą być przechowywane jeszcze przez ok 40-60 lat, oczywiście w odpowiednich warunkach- w temperaturze stałej 12-14 ºC przy 60%owej wilgotności powietrza i chronione przed bezpośrednim działaniem światła.

30°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Bodegas Vega Sicillia S.A. producent

Charakterystyka Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero DO Magnum 2004

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
29.07.2022

Wspaniałe wino w kolorze intensywnie wiśniowym z aromatami rodzynek, ziół oraz tytoniu. W ustach doszukamy się kakao oraz czekoladowych smaków. Bardzo eleganckie i jedwabiste wino z pikantnym posmakiem i delikatnymi taninami. Zdecydowanie warte polecenia,