Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero D.O. 2004 600550

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero D.O. 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Vega Sicilia Unico Gran Reserva Ribera del Duero D.O. 2004 600550

Czerwone, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DO Ribera del Duero Apelacja
1390,00 zł podstawowa
0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
97 ocena sommeliera

opis wina

"Unico" Gran Seserva jest absolutnie magiczne i niecodzinne wino hiszpańskie. W trakcie procesu dojrzewania prym w bukiecie wiodą aromaty orzechów, a na plan drugi schodzą dojrzałe czerwone owoce. W kieliszku znajdziemy wszystko, czego możemy oczekiwać od wina najwyższej klasy - czyste drewno, przejmne gorżkie taniny, nuty słodyczy, przyprawy, tytoń i kawa. Jako całość jest pełne, z wielką mocą i potężną butową. W tym samym czasie sprawia wrażenie eleganckiego i zwiewnego z subtelnymi owocami w końcówce. Cudownie wielowarstwowe i złożone. Jest idealnym połączeniemTempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot.

18-19°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Bodegas Vega Sicillia S.A. producent

Charakterystyka wina

Brzytwa smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Legendarne wino, które kiedyś "wciągnęło" na półkę międzynarodową winiarstwo regionu. Gęste, pikantne, ciemne, aksamitne. Aromaty przypraw, kwiatów, ziół, kawy i wiele, wiele innych, oparte są na jeżynowym tle. Jak na Tempranillo imponuje jakością i koncentracją tanin. Wino wielkie, wyjątkowe, niestety nie tanie. Ale jeżeli kogoś stać, niech się dwa razy nie zastanawia!


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom