Wino Torres de Ermelo Albariño Rias Baixas 2017 601458

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Torres de Ermelo Albariño Rias Baixas 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Torres de Ermelo Albariño Rias Baixas 2017 601458

Białe, Wytrawne 2017 korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Rías Baixas Apelacja
59,99 zł podstawowa
dostępność: Średnia
320 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 4 głosów
84 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Jakościowe, wytrawne wino z mało znanego regionu hiszpańskiego Val do Salnés. To białe wino prezentuje wszystko, co najlepsze z apelacji Rías Baixas. Po otwarciu z każdą minutą odkrywa nowe aromaty kwiatowe oraz owocowe, przekonując nas do siebie jeszcze bardziej. W smaku rześkie i świeże, ale z elegancją i z klasą. Producent mówi o nim, iż jest to "nasze własna wizja raju". Wino odkrywające z każdą degustacją coś nowego.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
HGA Bodegas producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
20.12.2019

Oczekiwałam po tym winie wielkiego efektu wow i niestety się zawiodłam. Pierwszy nos - dość alkoholowy, lekko kwaśny. Pierwszy łyk i mówię o matko, ale smakuje taniością. Winu warto dać chwilę by poodychało i to wino zasługuje na drugą szansę. Po chwili już jest bardziej słodko, lekko kwiatowo, ale dalej nie ma w tym winie tego czegoś, co sprawia że chętnie sięgnę po drugi kieliszek. Lepszy jako aperitif aniżeli do jedzenia (u nas do krewetek i homara). Najbliżej mu do Rieslinga, za którym przepadam średnio.

10ocena

Czyżby "rajskie" wino? W istocie, jeśli tak raj pachnie i smakuje, to ja chcę do raju… 10.