Nowość
Wino Topico Moscatel DO La Mancha 2022 604964

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Topico Moscatel DO La Mancha 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Topico Moscatel DO La Mancha 2022 604964

Białe, Słodkie 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO La Mancha Apelacja
43.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
121 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 3 głosów

Opis Topico Moscatel DO La Mancha

Wino powstałe w centralnym regionie Hiszpanii, nazwanym nawet spichlerzem hiszpańskiego wina – Castilla La Mancha. Jest to region dość płaski, charakteryzujący się niewielką ilością opadów, mroźnymi zimami i gorącym latem. Doskonałe warunki dla winorośli.

Topico Moscatel do la Mancha to aromatyczne, słodkie wino powstałe w całości z odmiany Moscatel. Owoce zbierane są nocą, aby utrzymać temperaturę 8˚C-10˚C i pobrać najlepszy sok. Aby wydobyć wszystkie aromaty, maceracja odbywa się w 10˚C prze 36 godzin. Następnie wino fermentuje w kadziach przez 24 dni w temperaturze 16˚C, kolejno filtrowane i butelkowane po wcześniejszym schłodzeniu.

Wino jest w kolorze jasnego złota a aromaty są świeże i złożone. Pojawiają się nuty rodzynek, owoców cytrusowych oraz kwiatu pomarańczy. Wino na podniebieniu jest jedwabiste, dobrze zbalansowane z niesamowicie świeżym i długim finiszem.

Topico Moscatel do la Mancha to wino idealne do różnego rodzaju deserów czekoladowych, ciast, ale również do pikantnych potraw.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
La Remediadora S.C.L. DE producent

Charakterystyka Topico Moscatel DO La Mancha

Słodkie jak miód smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Topico Moscatel DO La Mancha

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
19.09.2022
Opinia zweryfikowana

Wino było bardzo przyjemne, lekkie, z aromatami soczystych czerwonych jabłek oraz delikatnych brzoskwiń. Wino miało bardzo niską kwasowość.

9ocena
17.08.2022
Opinia zweryfikowana

lekkie, słodkie wino , lekko owcowe, przyjemne do deserów