Wino Sella & Mosca Terrerare Riserva Carignano de Sulcis D.O.C. 2003 600498

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sella & Mosca Terrerare Riserva Carignano de Sulcis D.O.C. 2003 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2003.

Wino Sella & Mosca Terrerare Riserva Carignano de Sulcis D.O.C. 2003 600498

Czerwone, Wytrawne 2003 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Carignano del Sulcis Apelacja
62,90 zł podstawowa
61 sprzedanych butelek
9,25 średnia ocen: 4 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Terrerare Riserva jest winem sardyńskim z małej apelacji Carignano del Sulcis. Intensywna barwa rubinowo-czerwona z purpurowymi odblaskami. W ustach czuć sardyńskie słońce i na wstępie uderza bogactwem aromatów, z miękkimi i subtelnymi taninami. W tym włoskim winie znajdziemy także dojrzały jesienny owoc i delikatne nuty dębowe.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
36 leżakowanie
Sella & Mosca Commerciale S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9,5ocena
04.11.2011

Intensywne - to określenie pasujące do tego wina w całości. Bardzo wyraźny, mocny zapach zapowiada ciekawe wnętrze, beczka - to co lubię. W smaku wytrawne, delikatne taniny, nie kwaśne. Zgadzam sie z Cubic'iem - warto je dobrze przewietrzyć, z czasem tylko zyskuje zmieniając swoje oblicze.

8ocena
18.10.2011

W zapachu mocne, wytrawne i intrygujące. W smaku mocno wytrawne z mocnymi akcentami owoców, lekką powłoką powidła i delikatną dębiną. Całość sprawia wrażenie solidne, mocne i intensywne. Bardzo ważne, żeby je porządnie przewietrzyć, ponieważ na początku jest zbyt błahe. Powagi nabiera dopiero po dłuższej chwili. Jak dla mnie mocna ósemka.