Wino Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer 2018 604769

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer 2018 604769

Białe, Półwytrawne 2018 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
655.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
8 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer

Przecudowny Riesling od Egon Mullera - w zasadzie to powinno wyczerpać opis i zapewnić o wyjątkowości wina. To półwytrawne białe wino charakteryzuje się zielonymi refleksami w barwie. W nosie wyczuwalne są aromaty owocowe z odrobiną charakterystycznej nafty. Ten niemiecki riesling jest elegancki, rześki, przyjemnie mineralny i jedwabisty na podniebieniu. Znajdziemy w nim idealny balans pomiędzy słodyczą a kwasowością oraz cudnie długi finisz.

Egon Muller to jeden z najbardziej cenionych i uzdolnionych producentów w Niemczech, którego wina z Doliny Moseli stały się ikoną regionu. Na uwagę zasługuje również spory potencjał leżakowania win ze względu na ich potencjał oraz naturalną tendencję do dojrzewania Rieslinga. Po umieszczeniu wina w piwniczce, jego aromaty i charakter rozwiną się, by ujawnić niezwykłą elegancję i dojrzałość.

Opinie o winie Egon Muller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer

„Na początku okazuje się dość powściągliwe i dopiero stopniowo ujawnia eleganckie i wyrafinowane aromaty gruszki, białych kwiatów, ziół, agrestu i przypraw. Wino jest krągłe, początkowo miękkie i słodkie na podniebieniu. Następnie do zabawy dołączają orzeźwiające elementy mięt, ziół i przypraw. Finisz jest przyjemnie gładki i rześki. Bardzo bogata ekspresja Kabinetta, która będzie wymagała trochę czasu, aby zintegrować słodycz oraz by w pełni rozkwitnąć.” - Jean Fisch i David Rayer, Mosel Fine Wines

Winnica Egon Muller

Weingut Egon Muller to posiadłość w Dolinie Saar, subregionie z Moseli w Niemczech. Znana zwłaszcza z produkcji doskonałych Rieslingów, zwłaszcza z winnic Scharzhofberg. Produkuje się tam wina w pełnej rozpiętości wytrawności – zarówno Kabinetta, Spatlese, Auslese czy Auslese Goldkapsel. W latach o odpowiednich warunkach powstają tam również słodkie wina rangi Beerenauslese, Trockenbeerenauslese i Eisweiny.

Warto również zwrócić uwagę na winnice Egona Mullera w Słowacji, gdzie pod etykietą Chateau Bela powstaje wyjątkowy Riesling pokazujący niesamowity potencjał tego szczepu również w granicach tego kraju.

Nagrody: Egon Muller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer 2017


  • James Suckling– 92/100

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Scharzhofberger Riesling Kabinett QmP Mosel-Saar-Ruwer

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
20.09.2022

Riesling w swej najpiękniejszej postaci. Delikatne owoce i kwiaty przykryte mocą ziół i przypraw, na palecie pełnej intensywnych doznań - wibrującej kwasowości ściganej przez jedwabną słodycz. Ciekawość też zżera co przyniosą kolejne lata dojrzewania, wiec o tej butelce warto zdecydowanie pamiętać.