Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 1997 600263

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 1997 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 1997.

Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 1997 600263

Białe, Słodkie 1997 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
829,00 zł podstawowa
5 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
97 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

opis wina

Egon Müller to człowiek ikona, wina wychodzące spod jego ręki to arcydzieła. Ten Rielsing klasy Auslese został wykonany z owoców częściowo pokrytych szlachetną pleśnią (botritys cinerea). Niespotykana głębia i idealna harmonia i współgranie słodyczy z kwasowośćią. Przenikline, niebywale intensywne. W tle nuty miodu i białych kwiatów. Nie podawać do niczego. Należy spożyć solo ciesząc się jego zawartością. Jedno z najlepszych win niemieckich na świecie.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Markus Muller Scharzhof producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Król winogron, dodatkowo z najlepszego siedliska w całej Saar. Scharzhofberger jest słowem magicznym, którego przedstawiciele nie raz wygrywali wielkie konkursy win, także w Polsce. Tu mamy iście mistrzowskie dzieło legendarnego już Egona Mullera, który z Rieslinga potrafi wyczarować cuda. Auslese jest tego najlepszym dowodem: w palecie znajdziemy suszoną morelę i trybulę, ale także miód akacjowy i przyprawy korzenne, nie zapominając o świetnym cytrusowym tle kwasowości, a to wszystko utopione w esencji. Palce lizać i pochylić czoło! Majstersztyk!


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
03.11.2012

Egon Mueller zu Scharzhof to światowej klasy producent rislinga. Mimo, że szczep ten pochodzi z Francji to obecnie, od wielu lat, najlepsze rislingi powstają w Niemczech, a dokładnie w rejonie Mozell-Saar na łupkowych glebach, z których łupek dewoński daje niepowtarzalny mineralny charakter. To wino, bez względu na rocznik jest klasą w sobie. Szkoda, że jego cena powoduje niedostępność dla większości smakoszy wina. Jednak namawiam wszystkich, aby odłożyli troszkę grosza na to wino i przy ważnej okazji skosztowali, "niebo w gębie". Dodam tylko, że warto również pokusić się o BA lub TBA tego producenta (a właściwie twórcy wina). Ceny są niemal zaporowe, ale godzinę po wypiciu jeszcze w kubkach smakowych gra, coś wspaniałego.