Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 600263

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 600263

Białe, Słodkie 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
1199.00 zł

podstawowa

5 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
97 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer

Egon Müller to człowiek ikona, wina wychodzące spod jego ręki to arcydzieła. Ten Rielsing klasy Auslese został wykonany z owoców częściowo pokrytych szlachetną pleśnią (botritys cinerea). Niespotykana głębia i idealna harmonia i współgranie słodyczy z kwasowośćią. Przenikline, niebywale intensywne. W tle nuty miodu i białych kwiatów. Nie podawać do niczego. Należy spożyć solo ciesząc się jego zawartością. Jedno z najlepszych win niemieckich na świecie.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Markus Muller Scharzhof producent

Charakterystyka Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer

Słodkie jak miód smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Król winogron, dodatkowo z najlepszego siedliska w całej Saar. Scharzhofberger jest słowem magicznym, którego przedstawiciele nie raz wygrywali wielkie konkursy win, także w Polsce. Tu mamy iście mistrzowskie dzieło legendarnego już Egona Mullera, który z Rieslinga potrafi wyczarować cuda. Auslese jest tego najlepszym dowodem: w palecie znajdziemy suszoną morelę i trybulę, ale także miód akacjowy i przyprawy korzenne, nie zapominając o świetnym cytrusowym tle kwasowości, a to wszystko utopione w esencji. Palce lizać i pochylić czoło! Majstersztyk!


Oceny użytkowników o: Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
03.11.2012

Egon Mueller zu Scharzhof to światowej klasy producent rislinga. Mimo, że szczep ten pochodzi z Francji to obecnie, od wielu lat, najlepsze rislingi powstają w Niemczech, a dokładnie w rejonie Mozell-Saar na łupkowych glebach, z których łupek dewoński daje niepowtarzalny mineralny charakter. To wino, bez względu na rocznik jest klasą w sobie. Szkoda, że jego cena powoduje niedostępność dla większości smakoszy wina. Jednak namawiam wszystkich, aby odłożyli troszkę grosza na to wino i przy ważnej okazji skosztowali, "niebo w gębie". Dodam tylko, że warto również pokusić się o BA lub TBA tego producenta (a właściwie twórcy wina). Ceny są niemal zaporowe, ale godzinę po wypiciu jeszcze w kubkach smakowych gra, coś wspaniałego.