Wino Sapatio Sachino White Semi Dry 2022 603699

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sapatio Sachino White Semi Dry 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Sapatio Sachino White Semi Dry 2022 603699

Białe, Półwytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
47.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
584 sprzedanych butelek
6.77 średnia ocen: 13 głosów

Opis Sapatio Sachino White Semi Dry

Sapatio Sachino White to białe, półwytrawne wino, które powstało w regionie Kakheti. Producent Tbilvino to jeden z największych i najbardziej uznawanych w Gruzji. Stosują połączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod produkcji aby wino było jak najlepszej jakości.

W smaku delikatnie słodkie, bogate w aromaty charakterystyczne dla szczepu winorośli, z której powstało. Rkaciteli daje wina o dość neutralnym owocowym aromacie: jabłka, pigwa, żółte śliwki, często z pieprzną i ziołową nutą.

Wino pasuje do tarty jabłkowej, sałatek owocowych oraz lekkich dań z drobiu.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Tbilvino producent

Charakterystyka Sapatio Sachino White Semi Dry

Milutko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Sapatio Sachino White Semi Dry

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
06.09.2022
Opinia zweryfikowana

Wyjątkowy posmak

8ocena
31.03.2022
Opinia zweryfikowana

Wyraziste i ciekawe w smaku, idące w stronę półwytrawnego, pasuje do deserów

7ocena
31.10.2021
Opinia zweryfikowana

Wino warte swej ceny.Cudowne smaki z Kaukazu.

8ocena
08.10.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciekawe wino, jak na Gruzję bardzo delikatne w smaku.

7ocena
(Doradca Klienta) 21.09.2021

Delikatne, przyjemne lubię tą półwytrawność za jej subtelną słodycz, a jednak nie nazbyt intensywną, przez co sapatio pozostaje świeże, pojawiają się aromaty gruszek, jabłek i delikatna goryczka w końcówce.

13.09.2021
Opinia zweryfikowana

Dobre wino w fajnej cenie, doskonałe do serów i jako dodatek do słodyczy.

7ocena
14.06.2021
Opinia zweryfikowana

Przyjemne i nieskomplikowane. Czasami to w zupełności wystarczy.

8ocena

Półwytrawne wspomnienie Gruzji, którą kocham. Absolutnie godne polecenia - ma wszystko to, co trzeba: nutę owocową i posmak bogatej ziemi, na której dojrzewały grona.

4ocena
06.02.2021

Aj waj, bardzo słabe wino... Nosa brak. Jedyne wyczuwalne nuty to etanol i może w tle jakieś zioła (chyba najbliżej do boldo albo mięty). Na języku szczęśliwie nie jest agresywne. Ale jest też, cóż, harmonijne, wszak nie ma tu za dużo bogactw smaku. Nuty mocno glutaminianowe, lub raczej w niepoprawny sposób warzywne... Źle wodniste. Dlaczego źle? Bo wino wodniste może być wspaniałe, czego namacalnym (nałykalnym?) przykładem jest Yellow Muskat od Puklavców. A tutaj? Tutaj mamy wodę sugerującą powiązanie z gronami szczepu rkatsiteli. Przykre. Z czasem kieliszek jednak się otwiera. Niewiele, ale się otwiera. Jednak dopiero w nieprzywzwoitej dla białego wina temperaturze. Dochodzi wtedy nuta fermentu, może jakiś słodki owoc. Ale generalnie sito. Mam hipotezę, że pragnąć osiągnąć niewytrawny efekt, zaszlachtowano w tym winie wszystkie wydatne cechy, bez rekompensaty w postaci bardzo dużego przyrostu cukru resztkowego. Stworzono popitkę do obiadu z białego mięsa, gdzie nie chcemy, aby wino przeszkadzało potrawie, co jest, jak wiemy, purnonsensem. Do picia TYLKO w sytuacji, kiedy nic innego nie można, albo kiedy rzeczywiście potrzebujemy czegoś do popicia. Nawet nie dla orzeźwienia. Bo jeśli będę chciał się orzeźwić, to sięgnę po kwaśniutką leanykę z Korona Borhaz lub semillonowo-sauvigonowe Leonard Road. Bez żalu 41/100.

7ocena
22.06.2020
Opinia zweryfikowana

Dobrej jakości gruzińskie wino. Nie przesadnie słodkie, nieco przyprawowe, dobra proporcja jakości do ceny. Poza tym dobrze prezentująca się na stole etykieta, zaciekawia znajomych,

7ocena
26.05.2020
Opinia zweryfikowana

Pozytywne zaskoczenie, bardziej złożone niż przypuszczałem i mniej słodkie niż się obawiałem. Fajna, świeżo owocowa propozycja.