Wino Sapatio Sachino Red Semi Dry 2018 603698

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sapatio Sachino Red Semi Dry 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Sapatio Sachino Red Semi Dry 2018 603698

Czerwone, Półwytrawne 2018 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
39,99 zł podstawowa
dostępność: Niska
383 sprzedanych butelek
7,50 średnia ocen: 4 głosów

opis wina

Sapatio Sachino to czerwone półwytrawne wino, które powstało ze specjalnie wyselekcjonowanych gron ze szczepu Saperavi i Rkatsiteli, z regionu Kakheti. Na podniebieniu delikatnie słodkie, a w nosie aromatyczne.

17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Tbilvino producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
22.06.2020

Dobre lekkie wino polecam

7ocena
25.01.2020

Poprawne wino półwytrawne, jest słodkawe, ale z pazurem. Wolę zdecydowanie wina wytrawne, ale to wino się broni wg. mnie. Ma piękny kolor, aromat ulotny, smak czerwonych owoców i pikantnych przypraw, właśnie to ostrość nadaje mu charakteru i łagodzi słodycz. Sympatyczne do degustacji solo, warto spróbować.

7ocena
16.12.2019

Ciemnoborodwa barwa, w nosie intensywny, owocowy bukiet, w którym wyczujemy słodycz dojrzałych wiśni i malin oraz w tle nuty przypraw. Na podniebieniu umiarkowana kwasowość, wysoki poziom tanin, które wywołują efekt ściągania na języku, przez co wino jest ciut szorstkie. Wyczujemy również dosyć długi, pieprzny finisz. Można powiedzieć, że w winie brakuje kręgosłupa w postaci wyższej kwasowości i alkoholu, ale i tak jest dobre i przyjemne - coś w stylu czerwonych, wytrawnych win z południa Europy. Także, kto z Was nie miał okazji do degustacji gruzińskiego wina to właśnie zachęcam Was po sięgniecie po nie 👍

8ocena

To wspomnienie słonecznego kraju. Tego rodzaju i gatunku wina są w Gruzji wyjątkowo drogie, więc cena "polska" jest nadzwyczaj przystępna. Oryginalny smak, to namiastka przyjaznych klimatów…