Wino Santa Carolina Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 600632

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Carolina Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Santa Carolina Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 600632

Białe, Wytrawne 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
Casablanca Valley Apelacja
49,99 zł podstawowa
463 sprzedanych butelek
7,25 średnia ocen: 4 głosów
84 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Chardonnay Reserva pochodzi z Casablanca Valley, która jest częścią większego regionu - Aconcagua Valley. Jak przystało na interpretację tego szczepu, to wino chilijskie przez pół roku miało styczność z beczką dębową (francuską oraz amerykańską). Złocisty głęboki kolor w połączeniu z aromatem owoców tropikalnych, wanilii i toffi dają niezapomniane wrażenie. Struktura niemal oleista z długą końcówką. Wino zdobyło brązowy media IWSC za rocznik 2010.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
20.01.2016

Przyjemne, owocowe wino. Może trochę za mocna gorycz jak dla mnie, ale jako dodatek do białego mięsa, to wino spisało się znakomicie.

7ocena
13.04.2015

Solidne, kremowe, tropikalnie owocowe, nieco beczkowe i minimalnie słodkawe. Idealnie zbalansowane pod każdym względem. Jak dla mnie gwarantowanie szczęście w kieliszku, za nieduże pieniądze. Nowy Świat!

7,5ocena
19.11.2013

W zapachu wyraźnie wyczuwalna beczka, nieco smołowata. Całość, to typowa kremowo - oleista, chilijska wersja Chardonnay, w bardzo solidnym wydaniu. Wyczuwalne słodkie akcenty Toffi i owoców egzotycznych, lekka goryczka na finiszu. Ogólnie bardzo miłe wrażenia. W podobnej klasie jak Trapiche Oak Cask, ale o nieco bardziej wytrawnym charakterze.