Wino Santa Carolina Gran Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 0,75 l 600638

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Carolina Gran Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Santa Carolina Gran Reserva Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 0,75 l 600638

Białe, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
Casablanca Valley Apelacja
69,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
362 sprzedanych butelek
7,20 średnia ocen: 5 głosów
86 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Wina chilijskie mają dziś do zaoferowania wspaniałe propozycje jeśli chodzi o klasyczne szczepy, na co najlepszym przykładem jest właśnie Barrica Selection Chardonnay. Wino pochodzi z dosyć chłodnego regionu Casablanca Valley. 8 miesięcy dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego, dzięki czemu intryguje żółtą barwą, z niuansami waniliowymi, wzbogaconymi o owoce tropikalne. Dobra budowa i koncentracja z oleistą i długą końcówką. Na konkursie Chardonnay du Monde zdobyło brązowy medal za rocznik 2008.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
8 leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

opinia sommeliera

,,Pudzian z Chile. Oleiste, maslane, waniliowo-owocowe. Zamiast, albo z cieższymi porawami.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
14.11.2018

W aromacie dużo obiecuje. Miodowe, waniliowe, maślane - jak to beczkowane chardonnay. Niemniej na języku jest troche gorzej, nie ma już takiego bogactwa jakie było w aromatach. Jest umiarkowanie długie, jednak wg mnie troche pozbawione ciała jak na ten szczep. I ocena sommeliera to uwzględnia jak widać. Niemniej wino jest przyjemne, pijalne, bardzo dobrze zbalansowane. 7,5/10.

10ocena

Ho, ho! Ale trafienie! Jedno z najwspanialszych odkryć w Winezji! I ta wanilia, i te owoce i ta tajemnica… Re-we-la-cja.