Wino Riesling Winnica Turnau 2021 603591

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Riesling Winnica Turnau 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Riesling Winnica Turnau 2021 603591

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
129.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
220 sprzedanych butelek
7.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Riesling Winnica Turnau

Białe wino ze szczepu Riesling z doskonałej winnicy Turnau. To wytrawne, polskie wino jest eleganckie, dostojne i szlachetne. Jak przystało na rieslinga - to wino jest mineralne, wibrujące, z wyczuwalną kwasowością oraz rześkością cytrusów. W nosie wyczuwalne są także białe kwiaty oraz owoce tropikalne - melon. Na podniebieniu wyczuwalne niuanse jabłek i cytrusów. Riesling z winnicy Turnau ma kilkuletni potencjał dojrzewania oraz doskonale prezentuje doskonałość odmiany.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Winnica Baniewice Sp.z o.o. Sp.k. producent

Charakterystyka Riesling Winnica Turnau

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Riesling Winnica Turnau

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
02.07.2019
Opinia zweryfikowana

Niektórym ta opinia może się nie spodobać, ale absolutnie nie rozumiem zachwytów nad winami z Winnicy Turnau. To kolejna pozycja, którą miałem okazję spróbować i mogę powiedzieć jedynie, że wino jest dobre, ale nic więcej... W zestawieniu z solidnym alzackim lub niemieckim rieslingiem z tej samej kategorii cenowej przegrywa w cuglach. Wino warte połowę sugerowanej ceny. Uważam, że druga jej część to dopłata za to, że pijemy produkt, którego współtwórcą jest znany artysta, którego nota bene bardzo lubię i cenię. Relacja ceny vs jakość wypada słabo, więc niestety daję tylko "6"...

9ocena

No, no… Polskie winnice już zaczynają dorównywać niemieckim rieslingom. Nie tylko w cenie. To jest doprawdy wino bez kompleksów!