Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling 600473

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling 600473

Białe, Wytrawne 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
Q.b.A. Apelacja
72,99 zł podstawowa
196 sprzedanych butelek
8,90 średnia ocen: 5 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Wiltinger Riesling Trocken, to wytrawna wersja tej szlachetnej odmiany winorośli. W nosie tego niemieckiego wina wyraźnie wyczujemy przyjemne nuty dojrzałych brzoskwiń, śliwek i słodkiego melona. Całość zgrabnie przecina ożywiająca kwasowość, na początku mocna, potem wydobywająca strukturę i głębię. W tle wszędzie przewijają się nuty mineralne. W ustach bardzo podobnie, z mocną nutą rozpoczynającą i długim finiszem.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Weingut Reichsgraf Von Kesselstatt producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
01.08.2014

Cudo !

10ocena

Podobno o gustach i smakach się nie dyskutuje… Cóż, dla mnie ten wykwintny riesling skłania się w stronę bardziej słodką niż wytrawną. A wyrazistość? Absolutnie wyczuwane nuty owoców. Jeśli dla kogoś to jest minusem, proponuję dorzucić jedną (!) kostkę lodu. Smak robi się bardziej wytrawny. W ogóle to wino ma wiele poziomów smakowych. Pewnie zależne to jest od temperatury i sposobu picia. Polecam bardzo wolną degustację.

6,5ocena
17.03.2012

Mocno wytrawne, brak wyraźnych akcentów... kto co lubi... ja średnio...

9ocena
18.04.2011

Uwielbiam wszystkie rieslingi od Reichsgrafa - ten nie jest wyjątkiem :) Wiosna i lato - schłodzony Reichsgraf ... bomba!