Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling 600473

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling 600473

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
Q.b.A. Apelacja
72.99 zł

podstawowa

196 sprzedanych butelek
8.90 średnia ocen: 5 głosów
83 ocena sommeliera

Opis Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling

Wiltinger Riesling Trocken, to wytrawna wersja tej szlachetnej odmiany winorośli. W nosie tego niemieckiego wina wyraźnie wyczujemy przyjemne nuty dojrzałych brzoskwiń, śliwek i słodkiego melona. Całość zgrabnie przecina ożywiająca kwasowość, na początku mocna, potem wydobywająca strukturę i głębię. W tle wszędzie przewijają się nuty mineralne. W ustach bardzo podobnie, z mocną nutą rozpoczynającą i długim finiszem.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Weingut Reichsgraf Von Kesselstatt producent

Charakterystyka Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Reichsgraf Von Kesselstatt Wiltinger Riesling

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
01.08.2014

Cudo !

10ocena

Podobno o gustach i smakach się nie dyskutuje… Cóż, dla mnie ten wykwintny riesling skłania się w stronę bardziej słodką niż wytrawną. A wyrazistość? Absolutnie wyczuwane nuty owoców. Jeśli dla kogoś to jest minusem, proponuję dorzucić jedną (!) kostkę lodu. Smak robi się bardziej wytrawny. W ogóle to wino ma wiele poziomów smakowych. Pewnie zależne to jest od temperatury i sposobu picia. Polecam bardzo wolną degustację.

6.5ocena
17.03.2012
Opinia zweryfikowana

Mocno wytrawne, brak wyraźnych akcentów... kto co lubi... ja średnio...

9ocena
(Doradca Klienta) 18.04.2011
Opinia zweryfikowana

Uwielbiam wszystkie rieslingi od Reichsgrafa - ten nie jest wyjątkiem :) Wiosna i lato - schłodzony Reichsgraf ... bomba!