Wino Red Diamond Shiraz Washington State 601202

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Red Diamond Shiraz Washington State w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Red Diamond Shiraz Washington State 601202

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
59.90 zł

podstawowa

543 sprzedanych butelek
8.75 średnia ocen: 10 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Red Diamond Shiraz Washington State

Delikatne i soczyste wino z USA. Wyprodukowane zostało w 100% ze szczepu Shiraz. W bukiecie dominują aromaty czerwonych owoców: wiśni i jagód. Wyczuwalny zapach białego pieprzu. Długi finisz z nutą czekolady.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Red Diamond producent

Charakterystyka Red Diamond Shiraz Washington State

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Sto procent Siraza w Shirazie. Gęste, o przepięknej, ciemnej sukni, pobudzające energią i urzekające szczodrością. Śliwkowe i czereśniowe konfitury, pieprzny zadzior, a na końcu, zachęca do kolejnych prób delikatnym, owocowym orzeźwieniem.


Oceny użytkowników o: Red Diamond Shiraz Washington State

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
05.03.2017

W zasadzie mógłbym napisać stałą formułkę dla wszystkich win wyprodukowanych w 100% ze szczepu Syrah, w której nakłaniałbym do kosztowania mieszanek tegoż szczepu z innymi (choćby z Cabernet Sauvignon) i narzekał na zbyt mało wyczuwalne owoce. W przypadku tego amerykańskiego wina nie pomyliłbym się tak bardzo. Mamy tu bowiem do czynienia z podręcznikowym Syrah. Jeśli chcesz się zabawić w naukę smaków win produkowanych z konkretnych szczepów, to śmiało sięgnij po to wino. Co więcej, wino to samo w sobie smakuje wyśmienicie, nie trzeba żadnych desek serowych czy innych dodatków, by rozkoszować się pełnią smaków. Dodatkowy plusik za wyrazistą czekoladę idealnie domykającą doznania.

8ocena
05.08.2014

Bardzo ciemne, eleganckie, w strukturze dość lekkie, ale za to bardzo intensywne w smaku. Ciekawe pikantne nuty, delikatna słodycz, lekko goryczkowa końcówka. Bardzo smaczne, bardzo eleganckie, wrażenie jakby się piło trunek z wyższej półki. 8,5/10.

10ocena
30.07.2014

Wyraziste, intensywne, ciekawe, warte spróbowania!

10ocena

Wysublimowane o oryginalnej owocowo-czekoladowej słodyczy. Oczywiście w wydaniu wytrawnym. Pozostaje długo na kubkach smakowych.