Wino Red Diamond Shiraz Washington State 601202

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Red Diamond Shiraz Washington State w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Red Diamond Shiraz Washington State 601202

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
59.90 zł

podstawowa

543 sprzedanych butelek
8.75 średnia ocen: 10 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Red Diamond Shiraz Washington State

Delikatne i soczyste wino z USA. Wyprodukowane zostało w 100% ze szczepu Shiraz. W bukiecie dominują aromaty czerwonych owoców: wiśni i jagód. Wyczuwalny zapach białego pieprzu. Długi finisz z nutą czekolady.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Red Diamond producent

Charakterystyka Red Diamond Shiraz Washington State

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Sto procent Siraza w Shirazie. Gęste, o przepięknej, ciemnej sukni, pobudzające energią i urzekające szczodrością. Śliwkowe i czereśniowe konfitury, pieprzny zadzior, a na końcu, zachęca do kolejnych prób delikatnym, owocowym orzeźwieniem.


Oceny użytkowników o: Red Diamond Shiraz Washington State

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
05.03.2017
Opinia zweryfikowana

W zasadzie mógłbym napisać stałą formułkę dla wszystkich win wyprodukowanych w 100% ze szczepu Syrah, w której nakłaniałbym do kosztowania mieszanek tegoż szczepu z innymi (choćby z Cabernet Sauvignon) i narzekał na zbyt mało wyczuwalne owoce. W przypadku tego amerykańskiego wina nie pomyliłbym się tak bardzo. Mamy tu bowiem do czynienia z podręcznikowym Syrah. Jeśli chcesz się zabawić w naukę smaków win produkowanych z konkretnych szczepów, to śmiało sięgnij po to wino. Co więcej, wino to samo w sobie smakuje wyśmienicie, nie trzeba żadnych desek serowych czy innych dodatków, by rozkoszować się pełnią smaków. Dodatkowy plusik za wyrazistą czekoladę idealnie domykającą doznania.

8ocena
05.08.2014
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciemne, eleganckie, w strukturze dość lekkie, ale za to bardzo intensywne w smaku. Ciekawe pikantne nuty, delikatna słodycz, lekko goryczkowa końcówka. Bardzo smaczne, bardzo eleganckie, wrażenie jakby się piło trunek z wyższej półki. 8,5/10.

10ocena
(Doradca Klienta) 30.07.2014
Opinia zweryfikowana

Wyraziste, intensywne, ciekawe, warte spróbowania!

10ocena

Wysublimowane o oryginalnej owocowo-czekoladowej słodyczy. Oczywiście w wydaniu wytrawnym. Pozostaje długo na kubkach smakowych.