Wino Pueblo del Sol Tannat 600995

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pueblo del Sol Tannat w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pueblo del Sol Tannat 600995

Czerwone, Wytrawne 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
32,99 zł podstawowa
214 sprzedanych butelek
6.86 średnia ocen: 7 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

Tannat jest w pewien sposób odmianą typową dla win urugwajskich, choć jego rodowodu szukać należy raczej w Europie. Jego barwa jest intensywnie rubinowa, natomiast profil aromatyczny wyznaczają dojrzałe, czerwone owoce. Całość jest dobrze zbudowana, taniny aksamitne z całkiem długim finiszem.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Almena S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Pueblo del Sol Tannat

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
07.11.2014

Może akurat ten produkt faktycznie nie porywa, ale sam szczep według mnie bardzo interesujący, polecam, nie można się poddawać po pierwszej nieudanej próbie......potrafi zaskoczyć

5,5ocena
13.06.2013

Wino typowe stołowe ,bez porywów ode mnie 5,5 raz spróbować i zapomnieć.

W książce Andrew Jefforda znalazłem niesamowity opis tego szczepu "Potwór(...)surowe i prowokująco szorstkie wino, które łączy ciemne owoce z wewnętrznym ogniem". Co prawda kolega cubic wino odradzał, ale wizja potwora kusiła. Niestety cubic ma rację. Wino to można pić jedynie, gdy mamy głęboki katar i nie czujemy żadnego smaku. Albo gdy mamy gości, za którymi nie przepadamy i szkoda nam otwierać dla nich coś dobrego. O wtedy będzie jak znalazł!

5ocena
26.04.2012

Oj nie nie nie! Zaciekawiony miejscem pochodzenia zamówiłem i niestety żałuję. Wino to jest bardzo marne. I nic więcej nie chcę mi się pisać. Bo specjalnie nie ma o czym. To wino niestety jest kiepskiej jakości i to czuć po pierwszym kontakcie. Otwieranie nic nie pomaga. Po prostu bardzo nieprzyjemnie się je pije. Dałem 5, ale o i tak chyba trochę naciągane.