Wino Prunotto Barbera D'Alba D.O.C. 2019 600176

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Prunotto Barbera D'Alba D.O.C. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Prunotto Barbera D'Alba D.O.C. 2019 600176

Czerwone, Wytrawne 2019 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Barbera d’Alba Apelacja
59,99 zł promocyjna
99,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
591 sprzedanych butelek
8,27 średnia ocen: 11 głosów
85 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Wino z Piemontu, powstające w znanej apelacji - Barbera d'Alba. Jest produkowane ze szczepu Barbera. To włoskie wino charakteryzujące się typowym aromatem dymnym, dzikiego i wędzonego mięsa. W ustach jest pełne i dobrze zbudowane, końcówka jest jedwabista, a kwasowość stosunkowo niska. Wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrają, tworząc świetną harmonię.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Prunotto S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Brzytwa smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

miękkie taniny, solidny zastrzyk alkoholu i kwasowości, trwały, owocowy sznyt, świetnie poradzą sobie z treściwa podstawą, nie kłócąc się i nie zniekształcając atrakcji truflowego aromatu.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9,5ocena
26.10.2012

Jak dla mnie Barbera to niezwykłe czerwone wino. Pite dla samego picia, jaki aperitiv. Owszem, może dla niektórych mieć nieco za mało głębi, jednak dla mnie jest to idealne połączenie owoców z wytrawnością samego wina. Gładkie, dość mocno kwasowe. Idealne dla osób dopiero co poznających głębsze i pełniejsze czerwone smaki :)

6ocena
21.05.2012

Bardzo przeciętne wino. Już nos nie jest rewelacyjny i niestety smak mu dorównuje. Zbyt duża kwasowość, która przykrywa większość posmaków. Najwyższa ocena od Pani Wolszczak... hmmm :)... jak dla mnie max 6/10.

10ocena

Wspaniałe! Aromat połączony z tak oryginalnym smakiem, że dałam najwyższą cenę.