Wino Prunotto Barbaresco D.O.C.G. 2008 600690

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Prunotto Barbaresco D.O.C.G. 2008 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2008.

Wino Prunotto Barbaresco D.O.C.G. 2008 600690

Czerwone, Wytrawne 2008 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barbaresco Apelacja
189,00 zł podstawowa
16 sprzedanych butelek
9,42 średnia ocen: 6 głosów
90 ocena sommeliera

opis wina

Wino o ciemnogranatowym kolorze, w nosie złożone i kompleksowe z wyczuwalną nutą lukrecji. Na podniebieniu cudownie pełne i aksamitne, z niezapomnianym i długim finiszem. Z wiekiem nabiera bogatego i nieporównywalnego bukietu oraz jedwabistego, doskonale ułożonego, gładkiego smaku.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
24 leżakowanie
Prunotto S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
23.10.2011

Kiedy korkociąg dopełni już swego a objęcia nagiej szyjki uwolnią ku nam wino tak ciemne, że niemal granatowe, przygotujmy się na eksplozję zapachów i aromatów. Pośród czarnej jeżyny, wszelakich leśnych jagód całkiem wyraźnie i niemal na pierwszym planie niespodziankę sprawia polna truskawka. Obok nich nieśmiało akcentują się skojarzenia dębu, iglastego lasu, może żywicy. Co do lukrecji mam duży dylemat, bo kojarzę ją chyba jedynie z czarnych spiralnych żelków Haribo, a to wspomnienie ma się nijak do butelki Barbaresco... W ustach trunek nabiera innego charakteru. Jest zdecydowany, nawet agresywny, można zażartować, że barbarzyński. Drapieżnie atakuje podniebienie, jest pełny, mocny i z pewnością nie-aksamitny. Może przeszkadzać niedyskretna kwasowość, ale po degustacji na długo pozostaje w ustach. Ocena jest trudna i dyskusyjna. Do indeksu nie wrócę, ale 8,5 dam. A niech! :)

8ocena

Mój brat się zachwycił, że Prunotto jest dostępne na winezja.pl, więc spróbowaliśmy. Wyczuwalny smak suszonych śliwek, który uwielbiam. Wino bardzo gładkie, właściwie przygoda kulinarna sama w sobie, choć nie blednie też przy zakąsce z dobrego cheddara. Uwaga: moim zdaniem traci, gdy jest serwowane zbyt zimne.