Wino Polish Hill River Riesling 600951

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Polish Hill River Riesling w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Polish Hill River Riesling 600951

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
44.99 zł

podstawowa

158 sprzedanych butelek
8.83 średnia ocen: 6 głosów
86 ocena sommeliera

Opis Polish Hill River Riesling

Bardzo ciekawe białe wino australijskie, powstające ze szczepu Riesling z polskimi akcentami, bowiem Polish Hill River, to miejsce w Australii, w którym osadzili się pierwsi Polscy imigranci docierający do tego kontynentu. Urzeka mineralnością i subtelnymi zielonymi jabłkami. Dobry poziom kwasowości i mineralność dobrze balansują wino. Świetne wino.

12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Pauletts producent

Charakterystyka Polish Hill River Riesling

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Porzućcie pogląd, że Australia to tylko „miły miś” Shiraz. Druga twarzą kontynentu jest riesling, konkurujący z niemieckim oryginałem mocą i chłodnym charakterem.


Oceny użytkowników o: Polish Hill River Riesling

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
27.01.2019

Miłe brzmienie dla polskiego ucha, ale również przyjemność dla kubków smakowych - gładki, mineralny nieco szorstki Riesling , zaskakujący smak jak na Antypody - 8,5/10

6ocena
04.05.2016

Etykieta uprzedza: "zesty flavour". Wino dla odważnych a zwłaszcza dla twardych nafciarzy. Sprawdziłem na mapie. W tym rejonie Australii raczej większych złóż ropy naftowej nie ma, ale coś w tej ziemi najwyraźniej siedzi. Ciekawe doświadczenie, ale ja raczej nie będę go powtarzał.

10ocena
22.02.2016

Zdecydowanie mój typ:) Świeżość limonki i nieprzesłodzony smak buduje charakter tego wina. Będę do niego wracać!

7.5ocena
05.02.2013

Miałem problem z tym winem - piłem go chwilę po Chateau Bela Sturovo, pewnie się uprzedziłem, jak dla mnie nieco gorsze niż niemieckie rieslingi, muszę zamówić jeszcze raz i podejść od nowa do oceny

9.5ocena

Bardzo dobre, pyszne wino. Riesling w australijskim wydaniu coraz bardziej mnie zastanawia. Jak oni przejęli tę tradycję i dodali swoje doświadczenie winiarstwa antypodów… Tak współgra historia ze współczesnością.