Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019 604835

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019 604835

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rosso di Montalcino Apelacja
189.00 zł

podstawowa

4 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019

Wyborne wino włoskie z Toskanii, z cenionego i prestiżowego Montalcino, gdzie Poggio Antico jest najwyżej położoną winnicą. Produkowane z gron Sangiovese, dojrzewa przez 12 miesięcy w dębowych beczkach, nabierając pełnego charakteru. Doskonale złożone i esencjonalne, doskonały wstęp do win Brunello.

W kieliszku wino emanuje rubinową, głęboką barwą. W nosie możemy wyczuć bukiet dojrzałych, czerwonych owoców. Na pierwszym planie wybija się delikatna śliwka oraz soczysta wiśnia. Doszukać możemy się także nut kawy czy wanilli, które będą świadczyły o wpływie beczki na wino. Na podniebieniu pełna struktura doskonale balansująca pomiędzy żywą kwasowością, a garbnikowym podkładem. Długie i przyjemne z finiszem pozostawiającym satysfakcjonujące doznania owoców i przypraw na języku.

Wino to będzie doskonałym towarzyszem do dań mięsnych. Skomponuje się wyśmienicie zarówno z wołowiną jak i wieprzowiną czy drobiem. To także wyborny kompna deski serów oraz wędlin.

Opinie o winie Poggio Antico Rosso di Montalcino DOC

„Dobre, świeże wiśnie z jeżynami i przyprawami. Średnie ciało, drobne taniny i świeży finisz.” - James Suckling

Winnica Poggio Antico

Poggio Antico to włoski producent wina z Toskanii, szczególnie znany z win Brunello di Montalcino. Portfolio win obejmuje gamę win z apelacji IGT Toscana, zarówno tradycyjnych toskańskich odmian, takich jak Sangiovese, jak i międzynarodowych odmian, takich jak Cabernet Sauvignon i Petit Verdot. Brunello jest najważniejszą odmianą dla winnicy, która produkuje trzy wina Brunello di Montalcino DOCG.

W winnicy dojrzewanie odbywa się w beczkach z dębu slawońskiego, przy czym większość win dojrzewa również w butelkach przed wypuszczeniem. Winogrona przechodzą rygorystyczne sortowanie przed fermentacją w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Fattoria Poggio Antico producent

Charakterystyka Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Poggio Antico Rosso Di Montalcino DOC 2019

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
20.09.2022

Ma w sobie coś takiego Rosso, do czego czasem się chętnie wraca, a co odróżnia je jednak od Brunello. Coś surowego, bardziej minimalistycznego, ale przy tym porywającego na długie minuty kontemplacji. Jest ekspresyjna kwasowość, jest delikatna tanina i moc owocu. A przy tym czuć, że to wino wyższej klasy.