Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 602548

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 602548

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rosso di Montalcino Apelacja
149.00 zł

podstawowa

8 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
1 nagrody winiarskie

Opis Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Poggio Antico to włoski producent wina z Toskanii, szczególnie znany z win Brunello di Montalcino. Wśród portfolio tego producenta odnajdziemy szeroki wybór win z apelacji IGT Toscana, które zostały stworzone zarówno z tradycyjnych odmian jak Sangiovese, ale też międzynarodowych szczepów, np. Cabernet Sauvignon i Petit verdot. Wina dojrzewają w beczkach ze slawońskiego dębu, przy czym większość trunków dojrzewa dodatkowo w butelkach. Winogrona przechodzą rygorystyczne sortowanie przed fermentacją w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 2014 to piękne wino o głęboko rubinowej barwie. Wyprodukowane w 100% ze szczepu Sangiovese, w nosie prezentuje intensywny bukiet dojrzałych czerwonych owoców, przede wszystkim śliwki i wiśni. Ten włoski przedstawiciel jest krągły i bogaty, o atrakcyjnie jedwabistych strukturach, niezwykle skoncentrowany. Niektórzy doszukają się w kieliszku wyjątkowych nut mentolu i kawy, wanilii i nut beczkowych. Żywa kwasowość i solidne taniny gwarantują długi finisz.

Doskonała propozycja na prezent, pełna klasy, historii oraz doświadczenia. Będzie doskonałym towarzyszem wszelkich dań mięsnych (wołowina, jagnięcina, cielęcina, drób).

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Fattoria Poggio Antico producent

Oceny użytkowników o: Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom