Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 601238

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 601238

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rosso di Montalcino Apelacja
149.00 zł

podstawowa

35 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów
85 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Włoskie, czerwone wino od znanego producenta win Poggio Antico. Poggio Antico jest winnicą najwyżej położoną w Montelcino, przez co wina będą jednocześnie bogate w smaku a także świeże i złożone. Wina produkowane tam, dojrzewają w beczkach z dębu slawońskiego.

Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. jest winem powstałym w 100% ze szczepu Sangiovese. Sczep ten charakteryzuje się spora ilością garbników oraz kwasowością. Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. ukazuje nam głęboką, rubinową barwę. W nosie możemy wyczuć bukiet dojrzałych, czerwonych owoców. Najbardziej charakterystyczna będzie śliwka oraz wiśnia. Doszukać możemy się także nut kawy czy wanilli, które będą świadczyły o wpływie beczki na wino. Rosso Di Montalcino jest zdobywcą jednej nagrody. Zostało ocenione przez James Suckling 90/100 pkt.

Wino to będzie doskonałym towarzyszem do dań mięsnych. Skomponuje się wyśmienicie zarówno z wołowiną jak i wieprzowiną czy drobiem.

Opinie o winie Poggio Antico Rosso di Montalcino DOC

„Dobre, świeże wiśnie z jeżynami i przyprawami. Średnie ciało, drobne taniny i świeży finisz.” - James Suckling

Winnica Poggio Antico

Poggio Antico to włoski producent wina z Toskanii, szczególnie znany z win Brunello di Montalcino. Portfolio win obejmuje gamę win z apelacji IGT Toscana, zarówno tradycyjnych toskańskich odmian, takich jak Sangiovese, jak i międzynarodowych odmian, takich jak Cabernet Sauvignon i Petit Verdot. Brunello jest najważniejszą odmianą dla winnicy, która produkuje trzy wina Brunello di Montalcino DOCG.

W winnicy dojrzewanie odbywa się w beczkach z dębu slawońskiego, przy czym większość win dojrzewa również w butelkach przed wypuszczeniem. Winogrona przechodzą rygorystyczne sortowanie przed fermentacją w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Nagrody: Poggio Antico Rosso di Montalcino DOC

  • James Suckling – 91/100

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Fattoria Poggio Antico producent

Charakterystyka Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom