Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 600692

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C. 600692

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rosso di Montalcino Apelacja
135.00 zł

podstawowa

17 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Winogrona w tym winie pochodzą z odmiany sangiovese, które w Montalcino występują również pod nazwą Brunello. Do cech charakterystycznych tego szczepu należy niska wydajność oraz duża zawartość substancji ekstraktywnych w skórce, dzięki glebie, a w szczególności korzystnemu mikroklimatowi regionu. Tylko najlepsze winogrona wybierane są podczas trzyetapowego procesu przycinania w okresie wegetacji. Aby zagwarantować najlepszą jakość produktu, plony są celowo utrzymywane na niskim poziomie. Bukiet rosso jest bogaty i intensywny z silnie wyczuwalną maliną. Doskonały na podniebieniu. Smak trwały z bardzo miękkimi i słodkimi garbnikami.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Fattoria Poggio Antico producent

Charakterystyka Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Poggio Antico Rosso Di Montalcino D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.