Wino Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G. 601157

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G. 601157

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
289.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G.

Poggio Antico to marka znana każdemu miłośnikowi win włoskich, a zwłaszcza win z Toskanii. Barwa jest wyjątkowo głęboka, intensywna, z wyraźnym rubunowo-czerwonym kolorem. Brunello di Montalcino jest wcieleniem szczepu Sangiovese w czystej postaci, dzięki czemu jego aromaty są rozwinięte i trwałe, a dalsze leżakowanie pozwoli rozwinąć dodatkowy bukiet. W zapachu czyste, z nutami czarnych jagód i lukrecją. Pełne, skoncentrowane, z werwą, w tym samym czasie jest eleganckie i harmonijne. Kwasowość bardzo dobrze zbalansowana owocowością i czasem spędzonym w beczce dębowej, przez co jest świetnie zrównoważone. Można z czystym sumieniem odkładać do leżakowania na kilka(naście) dobrych lat.

17°C TEMP. PODANIA
36 leżakowanie
Fattoria Poggio Antico producent

Charakterystyka Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G.

Brzytwa smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Poggio Antico Brunello Di Montalcino D.O.C.G.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.