Wino Pintia Toro D.O. 2007 600773

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pintia Toro D.O. 2007 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2007.

Wino Pintia Toro D.O. 2007 600773

Czerwone, Wytrawne 2007 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Toro Apelacja
279,00 zł podstawowa
4 sprzedanych butelek
9,50 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Hasło Pintia powoduje szybsze bicie serca wielu miłośników wina na świecie. Co roku jest tworzone ze szczepu Tempranillo, w apelacji Toro. Wyśmienicie aromatyczne, z mocnymi nutami mokki i fiołka. Potężne taniny, ogromy potencjał na dalsze dojrzewanie w domowej piwniczce. Wspaniałe wino hiszpańskie na specjalne okazji.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas y Viñedos Pintia producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9,5ocena
05.04.2012

Piękne wino. Efektowna, pełna barwa. Proszę się przyjrzeć, jak cudownie trzyma się ścianek kieliszka! Wyraźne aromaty kawowe. Nic tylko zanurzyć nos i wdychać, wdychać, wdychać. Nie spieszmy się. Naprawdę warto. A kiedy już poczęstujemy smakowe kubki, dadzą znać o sobie taniny, intensywne zwłaszcza na twardym podniebieniu. Na miękkim zaś wino staje się zagadkowo aksamitne i nawet łagodne. Jest kompletne, łączy w sobie ying i yang... Polubiłem Hiszpanię, bo w porównaniu z Bordeaux wina nadal mają mnóstwo indywidualizmu, są atrakcyjniejsze cenowo i szybciej od francuskich stają się pijalne. To oczywiście mogłoby jeszcze poleżakować w piwnicy i ciekaw jestem jak zasmakuje za lat powiedzmy pięć, ale już teraz jest bardzo dobre. Niedawno piłem Rioję, Parkerowską 96-tkę. Jako rekomendacja dla Pintio Toro niech wybrzmi, że wrażenia ogólne z degustacji obu trunków są bardzo porównywalne. Dziękuję Winezji za polecenie mi dobrego wina. To był udany wieczór.