Wino Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016 604862

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016 604862

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
329.00 zł

podstawowa

2 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016

Wyjątkowe wino czerwone z Toskanii, włoskiego regionu winiarskiego słynącego z wybitnych apelacji produkujących wina w dużej mierze ze szczepu Sangiovese. Brunello di Montalcino to jedna z najbardziej prestiżowych apelacji regionu, oferująca wina złożone i długowieczne. Pian Delle Vigne dojrzewa przez 24 miesiące w dębowych beczkach, co nadaje mu niesamowitego charakteru.

Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. ma pięknie rubinową barwę. Pod okiem specjalistów z winnicy Antinori, powstało wino charakteryzujące się owocowymi i kwiatowymi nutami z pikantnym i balsamicznym akcentem. Mimo swojej intensywności, to 100% Sangiovese zachowuje swoją świeżość i złożoność. To wytrawne, czerwone wino z Włoch, z regionu Toskania na podniebieniu jest jedwabiste i kremowe. Włoskie wino zachwyci przyjemnym i długim finiszem.

To idealne wino do dań opartych na sosach pomidorowych, jak również tych obfitych w strukturalne, czerwone mięsa. To także doskonały towarzysz deski dojrzałych serów. Duży potencjał dojrzewania sprawia, że to idealne wino na prezent do winnej piwniczki.

Opinie o winie Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2016

„Brunello di Montalcino Pian delle Vigne 2016 to wino podręcznikowe, które przenosi nas z powrotem do klasycznego profilu siedliska. Wino jest otwarte i przystępne. Podstawy wina są zakorzenione w dojrzałej, suszonej wiśni i jeżynie oraz ziemistych nutach z odrobiną lukrecji”. - Wine Advocate, Parker

Winnica Marchesi Antinori

Antinori to firma winiarska z siedzibą w Toskanii, która jest jedną z największych i najbardziej znanych we Włoszech. Główna działalność przypada na region Chianti Classico, chociaż firma ma udziały w różnych krajach, a rocznie produkuje około 20 milionów butelek na 150 etykietach.

Historia domu sięga XIV wieku, po tym jak tkacze jedwabiu przenieśli się do Florencji i zaczęli uprawiać winorośl. W 1900 roku Antinori dodał do swojego portfolio winnicę Tignanello, a Niccolò Antinori i jego syn Piero zaczęli eksperymentować z niespotykanymi wówczas technikami produkcji wina i odmianami winogron. Pierwszy rocznik Tignanello został wydany w 1971 roku.

Nagrody: Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2016

  • James Suckling – 95/100
  • Robert Parker – 93/100
  • Wine Enthusiast – 92/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Pian Delle Vigne DOCG Brunello Di Montalcino 2016

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.