Wino Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G. 603826

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G. 603826

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
350.00 zł

podstawowa

68 sprzedanych butelek
8.67 średnia ocen: 3 głosów
1 nagrody winiarskie

Opis Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G.

Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. ma pięknie rubinową barwę. Pod okiem specjalistów z winnicy Antinori, powstało wino charakteryzujące się owocowymi i kwiatowymi nutami z pikantnym i balsamicznym akcentem. Mimo swojej intensywności, to 100% Sangiovese zachowuje swoją świeżość i złożoność. To wytrawne, czerwone wino z Włoch, z regionu Toskania na podniebieniu jest jedwabiste i kremowe. Włoskie wino zachwyci przyjemnym i długim finiszem.

Opinie o winie Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2016

„Brunello di Montalcino Pian delle Vigne 2016 to wino podręcznikowe, które przenosi nas z powrotem do klasycznego profilu siedliska. Wino jest otwarte i przystępne. Podstawy wina są zakorzenione w dojrzałej, suszonej wiśni i jeżynie oraz ziemistych nutach z odrobiną lukrecji”. - Wine Advocate, Parker

Winnica Marchesi Antinori

Antinori to firma winiarska z siedzibą w Toskanii, która jest jedną z największych i najbardziej znanych we Włoszech. Główna działalność przypada na region Chianti Classico, chociaż firma ma udziały w różnych krajach, a rocznie produkuje około 20 milionów butelek na 150 etykietach.

Historia domu sięga XIV wieku, po tym jak tkacze jedwabiu przenieśli się do Florencji i zaczęli uprawiać winorośl. W 1900 roku Antinori dodał do swojego portfolio winnicę Tignanello, a Niccolò Antinori i jego syn Piero zaczęli eksperymentować z niespotykanymi wówczas technikami produkcji wina i odmianami winogron. Pierwszy rocznik Tignanello został wydany w 1971 roku.

Nagrody: Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2016

  • James Suckling – 95/100
  • Robert Parker – 93/100
  • Wine Enthusiast – 92/100

16-18°C TEMP. PODANIA
24 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G.

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Pian Delle Vigne Brunello di Montalcino'14 D.O.C.G.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom