Wino Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia 604877

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia 604877

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
49.99 zł

podstawowa

340 sprzedanych butelek
8.40 średnia ocen: 5 głosów

Opis Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia

Czerwone wino wytrawne pochodzące z zachodniej części Sycylii, wyspy położonej na południu Włoch. Powstaje w całości z charakterystycznego dla regionu szczepu Nero d'Avola. Grona przechodzą krótki proces suszenia dla wydobycia większej koncentracji owoców. Proces ten nazywa się Appassimento.

W kieliszku wino emanuje głęboką czerwienią. Delikatne akcenty czerwonych owoców i granatu wydobywają się w bukiecie niezwykłych aromatów przełamanych akcentami suszonych śliwek i kandyzowanych owoców. Na podniebieniu jedwabne i soczyste, pełne przyjemnej, delikatnej taniny.

Passimora Nero d'Avola idealnie sprawdzi się w towarzystwie deski mięs oraz sezonowych i świeżych serów, jak również przy grillowanych warzywach i daniach mięsnych. Przyjemny charkater wina sprawia, iż można je także degustować bez posiłku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Passimora Nero d'Avola Appassimento DOC Sicilia

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
19.09.2022

Bardzo dobre wino, piękny kolor, intensywny nos, czerwone owoce i delikatne pikantne akcenty. Dobra kwasowość, długi i przyjemny finisz. Warte spróbowania, zachęcam do degustacji, cena też :)

9ocena
17.07.2022

Głęboki kolor, bardzo przyjemna cierpkość i długi finisz. Świetnie sprawdzi się z deską serów, Na pewno jeszcze kupię.

8ocena
28.05.2022

Coraz częściej spotykam się z winami które są produkowane metodą appasimento, czyli podsuszanie winogron. Tym razem trafiłem wino z Sycylii ze szczepu Nero d'Avola. Mamy tutaj dobry słodki owoc - wiśnia i śliwka oraz przyprawy, wino ma sporą słodycz, i niską kwasowość. Do pasty z pikantnym sosem wydaje być się dobrym kompanem

18.05.2022

jedno z lepszych w tej cenie win z Sycyli, pozytywnie odbiega od innych nero d’avola . Wyrazne i pełne w smaku mocne owoce ,passimento delikatne,dla mnie w sam raz

9ocena
07.03.2022

Wino o mocno czerwonej barwie, wyczuwalne wiśnie oraz suszone owoce. Wspaniałe na wieczór jako solo, pełne smaku.