Wino Pares Balta Hisenda Miret Penedes D.O. 600612

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pares Balta Hisenda Miret Penedes D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pares Balta Hisenda Miret Penedes D.O. 600612

Czerwone, Wytrawne 0,75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Penedes Apelacja
162,00 zł podstawowa
36 sprzedanych butelek
8.60 średnia ocen: 5 głosów
91 ocena sommeliera

opis wina

Wino o jasnoczerwonej sukni z fioletowymi odcieniami. Intensywny bukiet z roślinnymi niuansani i nutami czerwonych owoców. Wino o długim finiszu i krągłe w ustach.

15-17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
6 leżakowanie
Cavas Pares Balta S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Po raz kolejny ten młody producent kroczącej ku podium regionu apelacji. Wydobycie z Grenache tak gęstej faktury tanin, jednocześnie nie produkując wina przesadnie słodkiego, zakończonego orzeźwiającym posmakiem, musi budzić respekt dla ręki winiarza. Wino bardzo atrakcyjne i w tym samym momencie klasowe.


Oceny użytkowników o: Pares Balta Hisenda Miret Penedes D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
14.11.2011

To wino wyjątkowe, pełne, ujmujące kontastami nosa i podniebienia. To wino, do którego śmiało można wracać i w ciemno polecać poszukującym kompletności doznań za rozsądną cenę. Trunek - trzeba przyznać - obrócił Prunotto Barbaresco, delektowane poprzedniego wieczora, w totalny niebyt. Mocna, potężna dziewiątka, ale wino warto wykarafować przynajmniej cztery godziny, żeby nabrało właściwej potęgi. Gorąco polecam.

8ocena

Warto zainwestować w kolejne wino z winnicy Pares Balta. Młode, ale piękne, wypiłyśmy z przyjaciółkami w towarzystwie sera Morbier i muzyki Marka Ishama. Nie wiem, kiedy zniknęło...