Wino Pares Balta Calcari 600766

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pares Balta Calcari w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pares Balta Calcari 600766

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Penedes Apelacja
58.90 zł

podstawowa

189 sprzedanych butelek
5.80 średnia ocen: 5 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Pares Balta Calcari

Hiszpańskie wino z Katalonii, z apelacji Penedès. Bardzo oryginalne wino, ponieważ powstaje z jednego szczepu Xarello, który rzadko występuje w pojedynkę. Bladożółty kolor z zielonym refleksem. Złożony nos z dojrzałymi gruszkami (prawie jak karmelizowane), bananami i nutami kremowymi. W ustach zdecydowanie świeże z zaskakująco dobrą budową i super balansem kwasowości. Może przypominać Tarte Tatín z Crème Anglaise.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Cavas Pares Balta S.A. producent

Charakterystyka Pares Balta Calcari

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Wino subtelne, eleganckie i energiczne.


Oceny użytkowników o: Pares Balta Calcari

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena
02.03.2021

Tylko tak do obiadu, nic specjalnego, na długo nie zostaje w pamięci.

6.5ocena
15.11.2015

Wino delikatne, subtelne, mineralne. zapach jabłko lekko kwaskowe. Smak jednostajny, jabłkowo-cytrusowy, jednostajny finisz. Raczej nie moje gusta.

6ocena
25.11.2013

Skusiłem się na to wino po przeczytaniu opisu na stronie. Muszę przyznać, że wyprowadził mnie w pole zupełnie. Nie miałem wcześniej kontaktu z Xarello. Ja odczuwam jedynie wysoką jabłkowość... Owocowość, która być może pasuje do niektórych potraw, ale ja nie będę eksperymentować z tym winem.

9ocena
20.05.2011

Pares Balta jak zwykle wymiata - uwielbiam ich czerwone wina które jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, a tu sie okazuje, że potrafią także robic ciekawe biale wina. Świeże, dobra kwasowość, da się wyczuć agrest, zielone zapachy. Warte spróbowania!