Wino Paccamora Nero D'avola 601148

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Paccamora Nero D'avola w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Paccamora Nero D'avola 601148

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
39.99 zł

podstawowa

258 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 6 głosów
83 ocena sommeliera

Opis Paccamora Nero D'avola

Bardzo intensywnie czerwone, która przechodzi prawie w czerń, to nierozłączna cecha szczepu Nero d'Avola, lokalnej odmiany dla czerwonych win z Sycylii. W nosie i ustach spotkamy tu wiśnie i śliwki, z dodatkiem białego pieprzu w tle. Bardzo soczyste i dające dużo przyjemności z degustacji. Świetne wino do picia solo, zupełnie niemęczące włoskie wino.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Curatolo Arini producent

Charakterystyka Paccamora Nero D'avola

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Paccamora Nero D'avola

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
20.01.2017

Wino zaledwie poprawne. Nic tak szczerze mówiąc w nim nie przyciąga, nie ma ani smaku, ani zapachu, kolor się tylko broni, ale w przypadku win nie jestem wzrokowcem ;) Nie zgadzam się tym razem z Panią Grażyną, bo o wyższą półkę to wino nawet się nie otarło! Nie warte swojej ceny, na całe szczęście kupiłem je na wyprzedaży za 20,- PLN, więc żalu nie ma! Można je wypić, pytanie tylko po co? Nie polecam

09.01.2017

Wino początkowo mi nie smakowało. Było to prawdopodobnie spowodowane tym, że wcześniej piłam jakieś inne, które niekorzystnie wplynęło na smak tego. Dopiero na drugi dzień odkryłam jego walory. Wyczuwalne owoce w tle.

7.5ocena
02.04.2016

Z całym szacunkiem do osoby i do trafnych recenzji Jorgena, ale tym razem się z nim kompletnie nie zgadzam. To wino jest bardzo przyzwoite. Chociaż szukałem bardzo intensywnie tej śliwki, to jest nie znalazłem, ale może to inny rocznik, inna partia… nie wiem. Wino, które pije to wino stołowe, mocno owocowe, na koniec wytrawne, bardzo poprawne i przeciętne. Czy jest warte ceny?? Raczej nie i to główna jego wada. Poza tym pije się je dobrze.

5.5ocena
20.05.2014

Jedynym wyrazem, który najlepiej opisze to wino w mojej subiektywnej ocenie jest 'NIE'. Najlepsza w tym winie jest barwa. To bez wątpienia. Nos? Faktycznie mocno śliwkowy. I to do tego stopnia, że ta śliwka już sfermentowała i pachnie nieco bagiennie. Brzmi jak 'kopnięte' wino? Moje nie było, ot uroki tego wina (sytuacja identyczna w dwóch butelkach). W smaku, oczekiwałem nieco cierpkości typowej choćby dla pobliskiej puglii, ale nie - wino jest mocno owocowo-kwaskowate z posmakami przypraw. A więc, w smaku bez rewelacji, w zapachu - no cóż, najlepiej mieć katar. Nie wrócę do tego wina na pewno. 5.5/10

9ocena

Nie sugerujcie się ceną. To wino z wysokiej półki.