Wino Ogier Tavel Etamines Rose AOC 602602

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ogier Tavel Etamines Rose AOC w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Ogier Tavel Etamines Rose AOC 602602

Różowe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Tavel Apelacja
89.99 zł

podstawowa

210 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów
86 ocena sommeliera

Opis Ogier Tavel Etamines Rose AOC

Ogier Tavel Etamines Rose AOC to jakościowe, różowe wino od doskonałego producenta Ogier. Wino urzeka już od samego początku delikatną barwą przypominającą kolor malin. W nosie to francuskie wino odkrywa przed nami aromaty truskawek i piwonii. Na podniebieniu wino jest żywe, intensywne, z mocnymi nutami konfitur z czerwonych owoców, delikatnym cytrusowym akcentem i odrobiną odświeżającej mięty na finiszu. Ogier Etamines to doskonały przykład rewelacyjnego wina z apelacji Tavel, z Doliny Rodanu.

14°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Ogier Caves Des Papes producent

Charakterystyka Ogier Tavel Etamines Rose AOC

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Ogier Tavel Etamines Rose AOC

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
02.11.2020

Różowe wino może stanowić trudny orzech do zgryzienia... niby jasne ale nie orzeźwiające, nibe czerwone ale nie głębokie... dlatego trudno znaleźć różowe wino o dobrej jakości, które wypełniałoby lukę smaku pomiędzy białym z czerwonym. Tavel jest kombinacją licznych smaków, nieco brzoskwini, nieco grejfruta, zdecydowanie wytrawne. Warte swojej ceny, chodź nie jest mała. Nie jestem miłośnikiem win różowych ale nie sposób niedocenić różowego Tavela.

10ocena

Ach, to jest istne różowe arcydzieło! Absolutnie najlepsze rose jakie piłam. I tylko szkoda lata, z którym tak wykwintnie się harmonizuje…