Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. 600439

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. 600439

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Chateauneuf du Pape Apelacja
195.00 zł

podstawowa

348 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 8 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C.

Każdy miłośnik wina, prędzej czy później natyka się na Nowy Zamek Papieża - Chateauneuf-du-Pape, ikonę w apelacjach południowej części Doliny Rodanu. Ogier Reinne Jeanne jest francuskim winem, którego kolor to ciemny rubin. Nos wypełniony jest aromatem dojrzałych czerwonych owoców, wisien w syropie i przypraw oraz ściółką leśną. Ponad rok dojrzewa w dębowych beczkach - dzięki temu staje się zaokrąglone, taniny miękkie i gęste, a całość skoncentrowana z długim finiszem. To jedno z tych win francuskich, które należy spróbować.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Ogier Caves Des Papes producent

Charakterystyka Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C.

Milutko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Chateauneuf w pełnej krasie. Ogier słynie ze specjalizacji w tej apelacji, ale także z modernistycznego stylu winiarstwa. I to właśnie czuć w każdym calu: mocna beczka, na razie przygniatąjąca konfiturowy owoc. Bardzo atrakcyjne, a z czasem będzie lepiej, choć nie chwyta się korzeni regionu.


Oceny użytkowników o: Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
09.01.2022
Opinia zweryfikowana

Świetne, bardzo dobre ChdP od renomowanego producenta, a to przecież podstawowa etykieta. Doskonały, soczysty owoc, przyjemne, drobne taniny, rewelacyjna budowa. Za to i za stosunek cena/ jakość daję 10*.

10ocena
03.04.2021
Opinia zweryfikowana

klasyczne wino , niezawodne , dobre na szczególne okazje i na codzień.

9ocena
25.03.2021
Opinia zweryfikowana

Kolor bardzo ładny ale smak trochę cierpki

10ocena
11.08.2020
Opinia zweryfikowana

That’s a classic example of CNdP very complex and would be a good example of that type of wine for the firsttimers. Very long aftertaste and good balance are the qualities I would highlight.