Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. 2017 600439

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Ogier Reine Jeanne Chateauneuf-du-Pape A.O.C. 2017 600439

Czerwone, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Chateauneuf du Pape Apelacja
195,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
219 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Każdy miłośnik wina, prędzej czy później natyka się na Nowy Zamek Papieża - Chateauneuf-du-Pape, ikonę w apelacjach południowej części Doliny Rodanu. Ogier Reinne Jeanne jest francuskim winem, którego kolor to ciemny rubin. Nos wypełniony jest aromatem dojrzałych czerwonych owoców, wisien w syropie i przypraw oraz ściółką leśną. Ponad rok rojrzewa w dębowych beczkach - dzięki temu staje się zaokrąglone, taniny miękkie i gęste, a całość skoncentrowana z długim finiszem. To jedno z tych win francuskich, które należy spróbować.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
min. 12 leżakowanie
Ogier Caves Des Papes producent

opinia sommeliera

Chateauneuf w pełnej krasie. Ogier słynie ze specjalizacji w tej apelacji, ale także z modernistycznego stylu winiarstwa. I to właśnie czuć w każdym calu: mocna beczka, na razie przygniatąjąca konfiturowy owoc. Bardzo atrakcyjne, a z czasem będzie lepiej, choć nie chwyta się korzeni regionu.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom