Wino Ogier Les Dentelles AOC Gigondas 2020 604899

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ogier Les Dentelles AOC Gigondas 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Ogier Les Dentelles AOC Gigondas 2020 604899

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Gigondas Apelacja
139.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
53 sprzedanych butelek
8.33 średnia ocen: 3 głosów

Opis Ogier Les Dentelles AOC Gigondas

Wykwintne czerwone wino pochodzące z Doliny Rodanu, słynnego regionu Francji. Produkowane jest z klasycznego kupażu "GSM" - w tym wypadku składającego się w 80% z gron Grenache, 15% Syrah oraz z domieszką 5% Mourvedre. Przez 12 miesięcy starzone jest w beczkach dębowych dla uzyskania wyjątkowego charakteru i dojrzałości.

Wino urzeka głębokim kolorem pełnym wiśniowych refleksów. Bukiet aromatów otwierają nuty dojrzałych owoców uzupełniane przez akcenty skóry i przypraw. Usta natomiast wypełnia kompleksowy smak pełen subtelnej taniny i wyważonej kwasowości na pełnym i złożonym ciele wina. Dojrzałe owoce i finisz pełen waniliowych akcentów doskonale ukazuje charakter uzyskany w procesie leżakowania w beczkach.

Gigondas idealnie sprawdzi się przy desce dojrzałych serów, jak również przy daniach z czerwonego mięsa, w tym dobrze przyprawionych stekach czy przy gulaszu. Duży potencjał leżakowania sprawia także, że to idealny prezent do winnej piwniczki.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Ogier Caves Des Papes producent

Charakterystyka Ogier Les Dentelles AOC Gigondas

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Ogier Les Dentelles AOC Gigondas

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
28.05.2022

Klasyczny kupaż z Doliny Rodanu czyli Syrah z Grenache i Mourverde. Wino jest jeszcze młode i sądzę że warto będzie je otworzyć za 2-3 lata. W tej chwili mamy aromaty śliwki, skóry, porzeczek, ziół i wanilii. Taniny i kwasowość są na średnim poziomie, na pewno przydałby się partner w postaci dobrego mięsa, najchętniej dziczyzna.

7ocena
20.05.2022

Piękny, rubinowy kolor wpadający w fiolet. Bardzo bogate w aromaty czerwonych owoców. Na finiszu mamy świetne potwierdzenie leżakowania w beczce, w formie delikatnie słodkiej wanilii.