Nowość
Wino Merit DOQ Priorat 2018 605055

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Merit DOQ Priorat 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Merit DOQ Priorat 2018 605055

Czerwone, Wytrawne 2018 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOQ Priorat Apelacja
229.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
19 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Merit DOQ Priorat 2018

Czerwone wino wytrawne pochodzące z jednej z hiszpańskich apelacji słynących z prestiżowych i doskonałych win - Prioratu. Podstawę wina tworzą cztery odmiany, Merlot, Syrah, Garnatxa oraz Carinyena. Wino dojrzewa przez 12 miesięcy w nierdzewnej stali.

Wino powstało, by pokazać pełną ekspresję owocu bez wpływu dębowej beczki. W bukiecie aromatów odnajdziemy czerwone owoce, róże i kwiaty z akcentami dzikich ziół i aromatów ziemistych. Na podniebieniu delikatna malina wybija się nad paletę owoców leśnych. Idealna harmonia tanin oraz kwasowości z nutą mineralną.

Merit Priorat sprawdzi się idealnie w akompaniamencie czerwonych mięs oraz deski dojrzałych serów i wędlin.

Winnica Perinet

Winnice w posiadłości Perinet obejmują trzy całkowicie unikalne i odrębne mikroklimaty w regionie Priorat. Różnorodność terroir w miejscu upraw pozwala zespołowi winiarskiemu uzyskiwać harmonię i złożoność w tworzonych winach. Winnice w różnych miejscach oddają winom różny charakter: owocowe i przyjemne w Mas Vell, świeże i długie w Mas del Xes oraz przepełnione przyprawami, chłodzone śródziemnomorską bryzą w Pendents. Wpływ tej mieszanki klimatycznej determinuje ostateczny charakter powstających win.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Mas Perinet producent

Charakterystyka Merit DOQ Priorat 2018

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Merit DOQ Priorat 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.