Wino Merit DOQ Priorat 2017 604879

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Merit DOQ Priorat 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Merit DOQ Priorat 2017 604879

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
DOQ Priorat Apelacja
149.99 zł

podstawowa

94 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 3 głosów

Opis Merit DOQ Priorat 2017

Czerwone wino wytrawne pochodzące z jednej z hiszpańskich apelacji słynących z prestiżowych i doskonałych win - Prioratu. Podstawę wina tworzą cztery odmiany, Merlot, Syrah, Garnatxa oraz Carinyena. Wino dojrzewa przez 12 miesięcy w nierdzewnej stali.

Wino powstało, by pokazać pełną ekspresję owocu bez wpływu dębowej beczki. W bukiecie aromatów odnajdziemy czerwone owoce, róże i kwiaty z akcentami dzikich ziół i aromatów ziemistych. Na podniebieniu delikatna malina wybija się nad paletę owoców leśnych. Idealna harmonia tanin oraz kwasowości z nutą mineralną.

Merit Priorat sprawdzi się idealnie w akompaniamencie czerwonych mięs oraz deski dojrzałych serów i wędlin.

Opinie o winie Merit Perinet DOQ Priorat 2017

"Kolor: intensywna wiśnia, jasna wiśnia. Aromat: dojrzałe owoce, suszone zioła, dzikie zioła. Smak: dojrzałe owoce, nuty pikantne, dojrzałe taniny, przyjemne i łatwe.” - Guia Penin

Winnica Perinet

Winnice w posiadłości Perinet obejmują trzy całkowicie unikalne i odrębne mikroklimaty w regionie Priorat. Różnorodność terroir w miejscu upraw pozwala zespołowi winiarskiemu uzyskiwać harmonię i złożoność w tworzonych winach. Winnice w różnych miejscach oddają winom różny charakter: owocowe i przyjemne w Mas Vell, świeże i długie w Mas del Xes oraz przepełnione przyprawami, chłodzone śródziemnomorską bryzą w Pendents. Wpływ tej mieszanki klimatycznej determinuje ostateczny charakter powstających win.

Nagrody: Perinet

  • Guia Penin – 92/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Mas Perinet producent

Charakterystyka Merit DOQ Priorat 2017

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Merit DOQ Priorat 2017

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
23.11.2022

Prawdziwa przyjemność. Bardzo dobrze wyważony! Średnie body, średnia zawartość gładkich tanin,. Aromat i podniebienie są podobne: śliwka, śliwka wędzona, czarna porzeczka, jeżyna, jagoda, wiśnia i czekolada, wanilia, nuta dębu. Do zapamiętania.

9ocena
20.09.2022

Ciekawy zabieg z uwypukleniem naturalnego owocu, odrzuceniem tak popularnej obecnie beczki. Mimo to, poza ekspresją samego wina, jest także dojrzałość, czuć w tym winie elegancję i dostojność. Suszone owocy z nutą ziół, tanina ułożona i subtelna. Bardzo dobra relacja ceny do jakości.