Wino Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T. 600231

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T. 600231

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Rosso del Veronese Apelacja
99.99 zł

podstawowa

56 sprzedanych butelek
6.92 średnia ocen: 6 głosów
88 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T.

Masi Toar to wino niecodzienne, pochodzące z dolin Megrar i Marano w apelacji Valpolicella, gdzie produkuje się Amarone. Powstaje w oparciu o dwa lokalne szczepy: Corvina i Oseleta. Przed wypuszczeniem na rynek dojrzewa w słoweńskim i francuskim dębie, a potem jeszcze od pół roku do roku dodatkowo leżakuje w butelce w piwnicy producenta. Aromat zaskakujący, pełny ożywczej świeżości, dobra kwasowość, dużo ciała, skupione z mocnymi i ostrymi taninami. Włoskie wino z wprawiającą w zadumanie końcówką.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
14 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Masi Toar Rosso Del Veronese I.G.T.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
23.12.2014

Pierwszy kontakt nosa przyjemny, bardzo wyraźne fiołki. Usta jednak już takiej przyjemności nie mają. Na początku uderza mocna kwasowość i jeszcze mocniejsze taniny, które razem z kwasowością ściągają usta. Jeżeli ktoś lubi bardzo orzeźwiające wina to może się skusić. W mój gust nie trafiło.

8ocena
23.04.2014

To jest dopiero mocny zawodnik, już na samym wstępie czuć potencjał! Mocny, owocowo-kwiecisty bukiet ze sporym akompaniamentem beczki, ale przy tym bardzo przyjemny i świeży. W ustach, posmaku owoców nie brakuje, a na samym początku, jakby przez ułamek sekundy - nieco wyczuwalna słodycz. Pierwsze skrzypce i tak grają silnie ściągające, ale nieprzesadzone taniny, które utrzymują się całkiem długo. Jedynym minusem jest minimalnie za kwaśna końcówka oraz cena, a oprócz tego nie ma do czego się przyczepić, bo to wino jest bardzo dobre. Koniecznie trzeba spróbować!

6.5ocena
24.11.2011

Mimo że wabi zarazem jak popiół i diament, więcej w nim jednak chyba ciut popiołu. Czuć drewno beczki, można by rzec, że wino jest drewniane. No i owocowe jeszcze też. Dedykuję dla zdeklarowanych miłośników gatunku, do których jednak się nie zaliczam.