Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2012 0,75 l 600234

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2012 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2012 0,75 l 600234

Czerwone, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
299,00 zł podstawowa
dostępność: Brak produktu
0 sprzedanych butelek
9,50 średnia ocen: 1 głosów
91 ocena sommeliera

opis wina

Costasera Amarone Riserva to wino włoskie najwyższych lotów, zachwycające totalnie. Wyraźnie głęboki kolor czerwieni, z fioletowo-granatowym refleksem. W nosie dostajemy aromat wyśni i śliwki z subtelnym niuansem liści laurowych i słodkiej przyprawy. Absolutnie majestatyczne, wielowymiarowe, zmieniające się co chwilę w kieliszku. Końcówka bardzo długa, z wyczuwalnymi świeżymi jagodami.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
38-40 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

opinia sommeliera

Od dawna czekałem na drugie spotkanie z tym rocznikiem najnowszego dziecka firmy. Pierwsze odbyło się dwa lata temu tam daleko, gdy jeszcze było zbyt młode, by móc je sprzedawać. Ku mojej radości, jako lubieśnika win z Valpolicella, potwierdziło przypuszczenia o swoim rozwoju. Zachowało lekkość wyrazu i młodzieńczy urok wina Costasera, dzieki któremu powstało, a jednocześnie nabrało nieco okrzesania i salonowego taktu. Świetne wino do raczenia się we dwoje, ale też do długich rozmów po, lub zamiast kolacji. Choć stekiem w sosie z zielonego pieprzu i deską serów nie wzgardzi...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom