Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 601253

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 601253

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOCG Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
339.00 zł

podstawowa

291 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów
92 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C.

Costasera Amarone Riserva to majestatyczne, wielowymiarowe i złożone wino włoskie najwyższych lotów, zachwycające totalnie. Specjalistyczne wykorzystanie autochtonicznych dla obszaru Valpolicella Classica winogron - Corvina, Rondinella i Molinara, jakie wzbogacono przez dodanie z wyjątkowej odmiany Oseleta. Wyraźnie głęboki kolor czerwieni, z fioletowo-granatowymi refleksami. W nosie dostajemy aromat wiśni i śliwki z subtelnym niuansem liści laurowych i słodkiej przyprawy. Absolutnie majestatyczne, wielowymiarowe, zmieniające się co chwilę w kieliszku. Końcówka bardzo długa, z wyczuwalnymi świeżymi jagodami.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C.

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Masi Riserva di Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
24.02.2020

Uwielbiam włoskie wina, chciałabym spróbować je wszystkie. Przed zakupem Castellani Brunaio długo powstrzymywała mnie wysoka cena. Ale w końcu przełamałam się i spróbowałam.... Powiem Wam....Było warto! Tego smaku nie da się opisać, trzeba po prostu spróbować!