Wino Masi Moxxe Spumante Brut 2020 602613

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Moxxe Spumante Brut 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Masi Moxxe Spumante Brut 2020 602613

Białe, Wytrawne 2020 0,75 L korek
Musujące Kategoria
76,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
483 sprzedanych butelek
6.80 średnia ocen: 5 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Masi Agricola, doskonały włoski producent, prezentuje rewelacyjne musujące wino będące kupażem dwóch szczepów - pinot grigio i verduzzo. Tajemnica wyjątkowości tkwi w produkcji - jest to jego pierwsze wino z bąbelkami, które wytworzone zostało z lekko podsuszanych winogron - w końcu to właśnie Masi jest ekspertem w metodzie Appassimento. Wino jest atrakcyjne i bardzo subtelne, o jasno słomkowej barwie. Orzeźwienie i odrobinę kwasowości nadają świeże owoce pinot grigio, zaś ciepło i delikatna słodycz gwarantowana jest przez podsuszane owoce Verduzzo. W nosie wino jest lekkie, z nutami polnych kwiatów i jabłek. Na podniebieniu wyczuwalne także orzechy migdałów. Moxxe to kolejny przykład kunsztu i miłości do wina producenta z regionu Veneto.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Masi Moxxe Spumante Brut

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
06.04.2022

Generalnie ok, mocno orzechowe, prażone, jakby było tutaj sporo beczki?

8ocena
19.04.2021

średnie - ładniejsze niż lepsze

6ocena
05.02.2021

W świecie win długim i szerokim czasami tak bywa, że po prostu "nie porwie". No i nie porwało. W nosie w sumie ciasto z rodzynkami, to są takie ciastowate nuty z błyskami lukru. Czuć odrobinkę etanolu w nosie, ale to oczywiście zasługa wynoszących woń pęcherzyków, których jest sporo - jest mocno wysycone. Trudno mi wskazać inne rzeczy z nosa, na pewno białe owoce, myślę że winogrona i czerwone cytrusy. Niestety, rozbiega się. Ma agresywność, wytrawność, jest dość zdecydowane. Nie ma za dużo polotu, jest w tym pewien minerał i jest dużo osobliwych rodzynek. Raczej specyficzne, konsumować jako ciekawostkę, bo nie jest toto bogate czy złożone... a i tak lepszym wyborem dla poszukujących niesztampowego musiaka będzie sauvignon blanc od Puklavców. Masi stać na tworzenie o wiele lepszych win. Choć krągluchna butelka i bogacka szata zdecydowanie na plus. Uczciwe 61/100.

4ocena
31.12.2017

Czas na jakąś krytyczną opinię. Nie jestem wytrwanym sommelierem, ale od dawna degustuje wina i wciąż pogłębiam swoją wiedzę. Bardzo zawiodłem się kosztując tego wina. Wygląd butelki i napis "Masi" nie idzie w parze z jakością tego trunku. Mało bąbelków (spumatne), wino pozbawione charakteru... Bardzo wytrawne (brut); dla mnie na plus, dla osób nie lubiących wytrawności na minus. Gdybym miał wybierać między Masi Moxxe a dostępną w Winezji.pl Castellblanch Dos Lustros Reserva Cava Metode Tradicional, nie zawahałbym się ani chwili i wybrał Cavę :)

9ocena

Bardzo wykwintne i subtelne w swojej lekkości. Rzeczywiście tchnące lekką słodyczą, ale taką ile trzeba. Polecam na otwarcie imprezy.