Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013 605051

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2013.

Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013 605051

Czerwone, Wytrawne 2013 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOCG Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
899.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013

Mazzano to mocne, majestatyczne włoskie wino, którego winogrona wywodzą się z winnicy słynącej z jakości produkowanych win już od XII wieku. To czerwone, wytrawne wino jest głębokie i pełne niuansów, złożone i wielowarstwowe. W nosie wyczuwalny bukiet pełen malin, wiśni z dozą pikanterii i nutą przypraw. Na podniebieniu wino jest wyraziste, pełne, kompleksowe, atrakcyjnie łączy słodycz i kwasowość. Wino zdecydowanie dla wielbicieli szlachetnych, ciężkich i docierających do wszystkich kubków smakowych win, którzy z przyjemnością połączą je ze zdecydowanymi, obfitymi daniami mięsnymi. Wino ma potencjał leżakowania nawet do 40 lat.

Wina z winnicy Mazzano- surowe i majestatyczne, to pierwowzór Amarone. Winnica znajduje się w prowincji Negrar. Winogrona uprawiane są glebach marglowcyh, na wysokości od 350 do 415 metrów nad poziomem morza. Mazzano to pięknie położona, tarasowa winnica, wsparta na starych, kamiennych ścianach.

Opinie o winie Masi Amarone ‚Mazzano’ DOCG Amarone della Valpolicella Classico 2013

„Mocarne wino. Nos prezentuje jeżyny, jagody, fioletowe kwiaty i słodkie przyprawy do pieczenia. Moc wina ukazuje się natychmiast i wprawia w niemałe wrażenie, a mocne taniny wymagają odrobinę cierpliwości. Na palecie wino oddaje nuty słodkiego tytoniu, suszonych ziół i pikantnych śliwek na finiszu, zachęcając do obserwacji rozwoju tego Amarone.” - Wine Enthusiast

Winnica Masi Agricola

Masi Agricola jest producentem wina w Veneto w północnych Włoszech. Słynie z win Valpolicella – a w szczególności z win Amarone – chociaż czerpie z wielu rodzimych i międzynarodowych odmian winorośli, od Corvina i Pinot Grigio po Cabernet Sauvignon i Merlot.

Posiadłość jest własnością rodziny Boscaini, która nazwała ją od doliny Vaio de Masi, która była częścią pierwotnego zakupu. Teraz Masi jest właścicielem winnic w całym regionie, w tym w strefach Bardolino Classico i Soave Classico DOC oraz w Valpolicelli. Od lat 50. XX wieku Masi posiada kilka winnic „cru”, które produkują wina Amarone z jednej winnicy. Tego rodzaju klasyfikacja, szeroko stosowana we Francji, w ostatnich latach stała się popularna we Włoszech – wina Barolo są również często etykietowane w ten sposób.

Piwnice Masi są specjalnie nastawione na technikę appassimento, suszenia winogron na bambusowych stojakach. Przez kontrolowaną temperaturę i wilgotność z wystarczającą wentylacją, umożliwiony jest proces suszenia winogron.

Nagrody: Masi Amarone ‚Mazzano’ DOCG Amarone della Valpolicella Classico 2013

  • Wine Enthusiast – 95/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2013

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.