Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 600223

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Mazzano Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 600223

Czerwone, Wytrawne 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
499,00 zł podstawowa
0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
93 ocena sommeliera

opis wina

Mazzano to wino włoskie, pochodzące z regionu Veneto, ze słynnej apelacji Amarone della Valpolicella Classico. Jego produkcja jest bardzo limitowana, a co za tym idzie - dostępność bardzo mała. Wywtarzane zgodnie z najstarszymi przepisami, czyli poprzez mieszankę trzech rdzennych odmian winorośli: Corvina, Rondinella i Molinara. Niebywale majestatyczne, skupione i wielowarstwowe, bardzo zmienia się z kieliszku, warto długo się nim delektować.

17-19°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
3 lata leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Kto pamięta rocznik 2003, wie że choć był wspaniały, gorący i niestety przez to miał mniej obfite plony, dał szansę "wyszaleć się" cukrom zawartym w winogronach, a taninom być nieco przystępniejszymi już na początku drogi. Dla Amarone, które słynie z bogactwa smaków zawdzięczanemu podsuszaniu gron przed fermentacją, to dodatkowy atut. W Mazzano znajdziemy wszystko, dzięki czemu Amarone stało się trzecim najważniejszym winem włoskim i rozsławiło wina z Valpolicella na cały świat. Bogactwo aromatów konfitury z czarnych wiśni, powidła śliwkowe, aromaty cynamonu i marcepanu otoczone czekoladową slodyczą beczki. Wysoki alkohol, dokładnie zamaskowany w potężnym ciele miękkich tanin, niesie dzielnie całe bogactwo bukietu, ale najważniejsza jest delikatnie zarysowana w końcówce kwasowość, tak potrzebna by sięgnac po drugi kieliszek. Romantyczny wieczór? Jublileusz nawet za dwadzieścia i więcej lat? Zakończenie wspaniałej kolacji? Proszę bardzo!


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom