Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. 2022 600211

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. 2022 600211

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DOC Soave Classico Apelacja
54.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1065 sprzedanych butelek
8.75 średnia ocen: 10 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Levarie Soave Classico, to klasyczne białe wino włoskie, sławne na całym świecie ze względu na swój delikatny aromat i smak oraz ogólne wrażenie lekkości. Produkowane jest w stylu nowoczesnym w regionie Veneto, w tradycyjnym obszarze w ramach apelacji Soave.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
06.01.2023
Opinia zweryfikowana

Zdarzyło się, że wino Masi mnie rozczarowało, ale nie tym razem! Wino bardzo przystępne w odbiorze - także solo. Delikatne, przyjemnie smukłe w ustach z zaznaczonym ciałem, ze stosunkowo niską kwasowością.

8ocena
02.09.2022
Opinia zweryfikowana

Klasyczne, eleganckie i ciekawe wino. Wina od tego producenta kupuje zawsze w ciemno i nigdy się nie zawiodłam.

8ocena
16.01.2013
Opinia zweryfikowana

Ciekawa przygoda z tym winem. Po otwarciu mocny zapach, powiedziałbym że mocno rieslingowy, tak mi mineralnością powiało. Pierwsza próba - wow, ile zapachów, smaków, jakoś tak strasznie wymieszane i bez konkretnej myśli przewodniej. Jednak dałem chwilkę i... już lepiej. Jest delikatniej, bardziej to wszystko zrównoważone, zapach mniej odurzający. A potem już poszło z górki... Świetnie 'dezynfekowało' potrawkę z kurczaka swoją łagodnością. Jednak co Masi to masi, masówka z klasą. I faktycznie po dość dziwnej, jak na moje standardy degustacji, było już coraz lepiej i lepiej. Nawet się nie zorientowałem kiedy cała butelka poszła :) Bardzo rzeźkie, ale jednak chyba bardziej babskie. Niemniej 8/10 pomimo dziwnego początku.

9ocena
(Doradca Klienta) 02.08.2011
Opinia zweryfikowana

Rewelacyjne świeże, rześkie, wytrawne, owocowe wino. Schłodzone doskonale sprawdza się w upalny wieczór - ciekawa alternatywa dla świetnych moim zdaniem Rieslingów od Reichsgrafa.

9ocena

Masi - Veneto - Soave. Skoro są tu te trzy słowa, wiedziałem, że mogę brać w ciemno. To hattrick. I to klasyczny. Delikatność, łagodność, subtelność. W winach białych zdecydowany skok na miejsce pierwsze tej listy. I czuje, że może utrzymać je baaaardzo długo.