Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. 600211

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Levarie Soave Classico D.O.C. 600211

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DOC Soave Classico Apelacja
54.99 zł

podstawowa

966 sprzedanych butelek
8.75 średnia ocen: 10 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Levarie Soave Classico, to klasyczne białe wino włoskie, sławne na całym świecie ze względu na swój delikatny aromat i smak oraz ogólne wrażenie lekkości. Produkowane jest w stylu nowoczesnym w regionie Veneto, w tradycyjnym obszarze w ramach apelacji Soave.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Masi Levarie Soave Classico D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
06.01.2023

Zdarzyło się, że wino Masi mnie rozczarowało, ale nie tym razem! Wino bardzo przystępne w odbiorze - także solo. Delikatne, przyjemnie smukłe w ustach z zaznaczonym ciałem, ze stosunkowo niską kwasowością.

8ocena
02.09.2022

Klasyczne, eleganckie i ciekawe wino. Wina od tego producenta kupuje zawsze w ciemno i nigdy się nie zawiodłam.

8ocena
16.01.2013

Ciekawa przygoda z tym winem. Po otwarciu mocny zapach, powiedziałbym że mocno rieslingowy, tak mi mineralnością powiało. Pierwsza próba - wow, ile zapachów, smaków, jakoś tak strasznie wymieszane i bez konkretnej myśli przewodniej. Jednak dałem chwilkę i... już lepiej. Jest delikatniej, bardziej to wszystko zrównoważone, zapach mniej odurzający. A potem już poszło z górki... Świetnie 'dezynfekowało' potrawkę z kurczaka swoją łagodnością. Jednak co Masi to masi, masówka z klasą. I faktycznie po dość dziwnej, jak na moje standardy degustacji, było już coraz lepiej i lepiej. Nawet się nie zorientowałem kiedy cała butelka poszła :) Bardzo rzeźkie, ale jednak chyba bardziej babskie. Niemniej 8/10 pomimo dziwnego początku.

9ocena
02.08.2011

Rewelacyjne świeże, rześkie, wytrawne, owocowe wino. Schłodzone doskonale sprawdza się w upalny wieczór - ciekawa alternatywa dla świetnych moim zdaniem Rieslingów od Reichsgrafa.

9ocena

Masi - Veneto - Soave. Skoro są tu te trzy słowa, wiedziałem, że mogę brać w ciemno. To hattrick. I to klasyczny. Delikatność, łagodność, subtelność. W winach białych zdecydowany skok na miejsce pierwsze tej listy. I czuje, że może utrzymać je baaaardzo długo.