Wino Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017 604834

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017 604834

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Rosso del Veronese Apelacja
158.00 zł

podstawowa

178 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017

Wyjątkowe wino z Veneto, produkowane z gron Corvina, Rondinella oraz Oseleta, inspirowane słynnym Amarone. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza między innymi użyciu mało znanego szczepu Oseleta, dojrzewającego przed kupażowaniem w małych beczkach beczkach. Grona - podobnie jak w przypadku produkcji Amarone czy Recioto, przechodzą najpierw proces suszenia, by skoncentrować aromaty znajdujące się w gronie. Wino dojrzewa przez 24 miesiące w dębowej beczce.

Kieliszek skrywa w sobie wino o głębokiej rubinowej barwie. Bukiet aromatów to wspaniała mozaika owoców leśnych, jagód, wanilii i przetworów owocowych. Na podniebieniu soczyste i esencjonalne, o solidnej strukturze pełnej słodkich akcentów i smukłych garbników. Finisz pozostawia w ustach wrażenie pieczonych owoców z cynamonem, kakao i wanilią. Doskonale wyważone i delikatne.

Wino o niezwykłej wszechstronności. Sprawdzi się w towarzystwie makaronu z bogatymi sosami (na bazie mięsa lub grzybów), fantastycznie wzbogaci risotto, grillowane czerwone mięsa, dziczyznę oraz deskę dojrzewających serów i wędlin.

Winnica Masi Agricola

Masi Agricola jest producentem wina w Veneto w północnych Włoszech. Słynie z win Valpolicella – a w szczególności z win Amarone – chociaż czerpie z wielu rodzimych i międzynarodowych odmian winorośli, od Corvina i Pinot Grigio po Cabernet Sauvignon i Merlot.

Posiadłość jest własnością rodziny Boscaini, która nazwała ją od doliny Vaio de Masi, która była częścią pierwotnego zakupu. Teraz Masi jest właścicielem winnic w całym regionie, w tym w strefach Bardolino Classico i Soave Classico DOC oraz w Valpolicelli. Od lat 50. XX wieku Masi posiada kilka winnic „cru”, które produkują wina Amarone z jednej winnicy. Tego rodzaju klasyfikacja, szeroko stosowana we Francji, w ostatnich latach stała się popularna we Włoszech – wina Barolo są również często etykietowane w ten sposób.

Piwnice Masi są specjalnie nastawione na technikę appassimento, suszenia winogron na bambusowych stojakach. Przez kontrolowaną temperaturę i wilgotność z wystarczającą wentylacją, umożliwiony jest proces suszenia winogron.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Masi Brolo Di Campofiorin Rosso del Veronese IGT 2017

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
(Doradca Klienta) 18.05.2022

Piękna ciemnofioletowa barwa w kieliszku. Wśród aromatów intensywna wiśnia i rodzynki. Podczas degustacji wino jest gładkie i aksamitne, ze średnią strukturą. Wyczuwalna suszona wiśnia, kakao, akcenty skurzane i ziemiste. Bardzo ciekawe wino.