Wino Masi Amabile degli Angeli Recioto della Valpolicella Classico D.O.C. 600217

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Amabile degli Angeli Recioto della Valpolicella Classico D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Amabile degli Angeli Recioto della Valpolicella Classico D.O.C. 600217

Czerwone, Słodkie 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Recioto della Valpolicella Classico Apelacja
219,00 zł podstawowa
7 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
88 ocena sommeliera

opis wina

Amabile deglie Angeli to wspaniałe Recioto, czyli słodkie wino, produkowane z tych samych szczepów co Amarone. Przed rozpoczęciem fermentacji, winogrona są podsuszane, by uzyskać jak największy poziom cukru w owocach. Dodatkowo, w celu zmiękczenia go i dodania powabności, jest starzone w dębowych beczkach, dopiero na końcu trafia do butelki. A w niej panuje harmonia i bogactwo, niesamowicie precyzyjnie wykonane, opływające w najwspanialsze zapachy świata. Uwaga, po spróbowaniu tego włoskiego wina można stracić dla niego głowę.

15°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Jeżeli znacie Amarone, wiecie że robi się je z czerwonych, podsuszonych na rodzynkę gron. Wersją słodką, która jest protoplastą słynniejszego brata, nazywa się reciotem. Proces produkcji przebiega tak samo, z tym że fermentacja zostaje przerwana, kiedy wino ma ok 12.5 - 13.5 % alkoholu, po to żeby zachować cukier zawarty w moszczu. Efektem jest czerwone, potężnie zbudowane czerwone wino słodkie, które jako jedyne złożonością dorównuje porto ruby i vintage. Czekolada, likwor, konfitury z czrnych wiśni i przyprawy korzenne stanowią o smaku i bukiecie tego wina. Dla dwojga, do ciężkich deserów, albo dla siebie samego kiedy chłodno na zewnątrz. Lub wewnątrz...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom