Wino Los Molinos Tinto Valdepenas D.O. 0,75 l 600332

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Los Molinos Tinto Valdepenas D.O. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Los Molinos Tinto Valdepenas D.O. 0,75 l 600332

Czerwone, Wytrawne 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valdepeñas Apelacja
29,90 zł podstawowa
1201 sprzedanych butelek
6,52 średnia ocen: 21 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Los Molinos Tinto jest hiszpańskim winem z apelacji Valdepeñas. Zostało sporządzone w oparciu o szczep Tempranillo. Barwa wiśniowa z refleksami w kolorze purpury. Aromat owocowy, w ustach zrównoważone i dobrze zbudowane. Idealne do pizzy, past i lekkich dań na bazie sosu pomidorowego.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Felix Solis Avantis S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby pewnego dnia w Hiszpanii zabrakło jej dumy narodowej -Tempranillo. Wszak ta odmiana, dla winiarstwa kastylijskiej części kraju jest niczym kręgosłup dla człowieka. Pod różnymi nazwami, o różnych twarzach, dumnie i energicznie prezentuje swoje lokalne walory. W Valdepenas czaruje intensywnymi, bogatymi nutami konfitury z owocowców leśnych i smażonych wiśni, zanurzonych w krągłym i aksamitnym ciele.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7,5ocena
27.07.2014

Bardzo ładna jasna, wiśniowa barwa. W zapachu bardzo intensywne, owocowe, dużo wiśni i malin. W ustach, mimo lekkości, dostałem solidną dawkę garbników. Dołączam się do stwierdzenia, że za lekkie do mięs, ale w sam raz do pizzy lub makaronów. Miłe zaskoczenie. 7,5/10.

5ocena
31.07.2011

Bardzo lekkie, zrownowazone wino, idealne do pizzy lub makaronu. Do miesa nie polecam.

6ocena
29.11.2010

W mój gust raczej nie trafiło - lubię bardziej wyraziste w smaku wina - nie mniej jednak żeńskiej części ekipy bardzo smakowało. O gustach się nie dyskutuje...

3ocena
27.11.2010

Cóż - z gustami ponoć się nie dyskutuje. Może po prostu trafiłem na wyjątkowo kiepską butelkę lub kiepski dzień ..... Spróbuję ponownie - może zmienię zdanie

07.11.2010

Coś czuję, że to będzie moje wino. Bardzo owocowe fajne i przyjemne. Nie jest to typowe wytrawne, cierpkie i grube wino. Dlatego mi zasmakowało. Owoce, owoce i jeszcze raz owoce! Crazy, sexy, cool.