Wino Lapostolle Cuvee Alexandre Chardonnay Casablanca Valley 2005 600125

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Lapostolle Cuvee Alexandre Chardonnay Casablanca Valley 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Lapostolle Cuvee Alexandre Chardonnay Casablanca Valley 2005 600125

Białe, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
Casablanca Valley Apelacja
99,99 zł podstawowa
135 sprzedanych butelek
9,50 średnia ocen: 2 głosów
89 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Cuvée Alexandre Chardonnay to niezwykle eleganckie wino z Chile. Bardzo intensywne aromaty owoców tropikalnych, dopełnione ładnie cytrusami oraz miodem. Intrygujący kolor złota, z zauważalnymi bursztynowymi refleksami. Smak kremowy, konsystencja oleista. W nosie wyraźnie czyste i łagodne z niebywale długą końcówką.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Casa Lapostolle producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
21.06.2018

Kolor jest umiarkowany. Nie ma jakiejś wspaniałej głębi. Jednak aromat zachwyca! Wino jest genialnie aromatyczne, dość ciężkie i skoncentrowane, nie czuc alkoholu, miód aż z niego wypływa, w dodatku aromaty cytusowe, suszonych owoców. Na języku poczatek wina słodki, na języku sie ciągnie i jest długie, taniny miekkie i delikatne ale lekko kłuja w jezyk, baaardzo przyjemne, ciepłe w odbiorze... Ocenie to wino na 9/10 ponieważ nie można dac 9,5, jednak wina trzeba koniecznie spróbować - a zakocha sie w nim każdy! A winezji dziękuję ze mam możliwość kosztowania tak wspaniałych win!